خانه / روانپزشکی / افسردگی / علائم افسردگی با مشکلات قلبی در ارتباط است یا سکته مغزی؟

علائم افسردگی با مشکلات قلبی در ارتباط است یا سکته مغزی؟

علائم افسردگی با مشکلات قلبی در ارتباط است یا سکته مغزی؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Feb 16Rating:

 

مشکلات عروقی

گزارش منتشر شده  در مورد علائم افسردگی نشان میدهد که نشانه های این اختلال با خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب همراه است.

این تحقیق بر بیش از 10000 افراد در بریتانیا  که علائم افسردگی داشتند انجام شده است نتایج این تحقیقات نشان داده است که افراد بزرگسالی که به طور طولانی مدت در معرض علائم افسردگی بوده اند می تواند عوارض عروقی نیز به همراه داشته باشد.

 این مطالعه و تحقیق در سالهای 1988-1985 انجام شده است و تمامی شرکت کنندگان تحت معاینه بالینی و پرسشنامه سلامت عمومی قرار گرفتند و تاثیر علائم افسردگی با مشکلات عروق کرونر رابطه علت و معلولی دارند.

اما در بررسی های کوتاهی که بر روی علائم افسردگی با سکته مغزی انجام شده بود نشان داد که  سکته مغزی در اثر بیماری های عروقی است که باعث افسردگی میشود نه علت ان .

به طور کل می توان گفت که علائم افسردگی با مشکلات عروقی به طور مستقیم ارتباط دارند و در اثر این مشکلات عروقی است که ممکن است منجر به سکته مغزی شود و علائم افسردگی با سکته مغزی رابطه غیر مستقیم دارد.

منبع:

sciencedaily

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 -  علائم افسردگی با مشکلات قلبی در ارتباط است یا سکته مغزی؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه