خانه / روانپزشکی / افسردگی / علائم افسردگی با مشکلات قلبی در ارتباط است یا سکته مغزی؟

علائم افسردگی با مشکلات قلبی در ارتباط است یا سکته مغزی؟

 

مشکلات عروقی

گزارش منتشر شده  در مورد علائم افسردگی نشان میدهد که نشانه های این اختلال با خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب همراه است.

این تحقیق بر بیش از 10000 افراد در بریتانیا  که علائم افسردگی داشتند انجام شده است نتایج این تحقیقات نشان داده است که افراد بزرگسالی که به طور طولانی مدت در معرض علائم افسردگی بوده اند می تواند عوارض عروقی نیز به همراه داشته باشد.

 این مطالعه و تحقیق در سالهای 1988-1985 انجام شده است و تمامی شرکت کنندگان تحت معاینه بالینی و پرسشنامه سلامت عمومی قرار گرفتند و تاثیر علائم افسردگی با مشکلات عروق کرونر رابطه علت و معلولی دارند.

اما در بررسی های کوتاهی که بر روی علائم افسردگی با سکته مغزی انجام شده بود نشان داد که  سکته مغزی در اثر بیماری های عروقی است که باعث افسردگی میشود نه علت ان .

به طور کل می توان گفت که علائم افسردگی با مشکلات عروقی به طور مستقیم ارتباط دارند و در اثر این مشکلات عروقی است که ممکن است منجر به سکته مغزی شود و علائم افسردگی با سکته مغزی رابطه غیر مستقیم دارد.

منبع:

sciencedaily

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه