خانه / زندگی سالم / عادتهای بدی که برای سلامتی خوب هستند

عادتهای بدی که برای سلامتی خوب هستند

آدامس جویدن

  • آدامس جویدن

 آدامس برای سلامتی خوب است ، به افزایش قدرت حافظه و جلوگیری از هوس غذا  کمک می کند.

● آروغ زدن

آروغ زدن، خارج کردن گاز دستگاه گوارش از دهان است. گرچه این عادت بد است و نشانه ی بی ادبی می باشد.اما برای درد قفسه ی سینه خوب است.

● خوردن صبحانه در تخت خواب

مصرف صبحانه در تخت خواب به هضم غذا کمک می کند ،با این حال باید توجه داشته باشید که در رخت خواب به یک بالش تکیه دهید و راست بنشینید تا از سوءهاضمه جلوگیری کند.

●  خواب زیاد

خواب زیاد یک بار درهفته برای سلامتی خوب است و به بهبود حافظه ی بلند مدت کمک می کند.

● بی قراری

این یکی از بدترین عادت های ما می باشد، بی قراری کلید ورزش مغزتان است که شما را فعال و هوشیار نگه می دارد.

● تف کردن

این کار به خصوص در محافل اجتماعی عادت خیلی بدی است و بی ادبی بزرگی به حساب می آید. مهم نیست که چقدر نفرت انگیز است .این نیز عادتی است که برای سلامتی خوب است. تف می تواند برای پاک کردن گلو برای تنفس راحت تر کمک کند. در آب و هوای سرد بزاق غلیظ تر می شود و تنفس را سخت می کند با تف کردن و نوشین مایعات بعد از آن  ورزشکاران راه تنفسی خود را باز می کنند.

● شکستن بند انگشت

وقتی شما بند انگشت خود را می ترکانید شما مفصل های متصل به هم را می کشید این فرایند تاندون را تحریک می کند  عضلات و مفاصل شما شل می شود.

منبع:

http://way2medicare.blogspot.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

2 نظر

  1. در مورد آخر چرا گفته میشه این کار موجب لرزش شدید دست در کهن سالی میشه؟

  2. مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

    به دلیل ایجاد آسیب بافتی و ضعف عضلانی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه