خانه / اختلالات روانپزشکی / ضد افسردگی ها

ضد افسردگی ها

ضد افسردگی هاReviewed by مهدی وزیریان روانشناس بالینی دمانگر افسردگی وسواس و اختلالات اضطرابی on Jan 27Rating: 3.5ضد افسردگی هابیمارانی که شدیداً افسرده هستند (خصوصاً بیمارانی با ویژگی های ملانکولیک) با افزودن داروهای ضد افسردگی وبا روان درمانی ها حتی به  تنهایی بهترپاسخ می دهند. لذا افسردگی ها برای درمان افسردگی شدید یا عود کننده ضروری ولازم می باشند.اما آنها ممکن است کافی نباشند، در حالی که روان درمانی ها ضروری نیستند، اما ممکن است منافع بیشتری را زمانی که به عنوان یک درمان کمکی همراه با داروهای ضد افسردگی بکار می روند ارائه دهند.

ضد افسردگی ها

images 4 - ضد افسردگی ها

  • ضد افسردگی ها در موارد افسردگی تک طبقی حاد تا80% موثر می باشند.
  • روان درمانی شناختی رفتاری و روان درمانی بین فردی دو نوع اصلی از روان درمانی هایی می باشند که برای معالجه افسردگی به صورت تجربی مطالعه شده اند.
  • این روان درمانی ها به نظر می رسند که  مانند ضد افسردگی ها در اولین یا دومین  اپیزود از بیماری افسردگی تک قطبی در حد یکسان موثر هستند؛ در اپیزود های بعدی، ضدافسردگی ها تقریباً همیشه مورد نیاز هستند، گرچه منافعی توسط روان درمانی ارائه می گردد.
  • درمان دارویی ضد افسردگی حاد باید متمرکز بر دوره آزمایشی بالینی متعدد کامل و مناسب دارو های ضد افسردگی از طبقات گوناگون باشد.
  • هدف از درمان ضدافسردگی اساساً پاسخ به درمان می باشد، اما در طولانی مدت، بهبود نسبی بیماری است.  

 

روان درمانی های شناختی رفتاری و بین فردی:

 

روان درمانی ها به طور یکسان مانند دارو های ضد افسردگی در درمان موثر هستند‌.

 عود یا برگشت بیماری ممکن است به عنوان شاخصی برای شدت بیماری نیز در نظر گرفته شود. بیماران با علایم افسردگی در یک ایپزود (نمرات بالاتر در مقیاس درجه بندی افسردگی) به دارو های ضد افسردگی بهتر پاسخ میدهند، تا به روان درمانی ها به تنهایی.

 

بیمارانی که شدیداً افسرده هستند (خصوصاً بیمارانی با ویژگی های ملانکولیک) با افزودن داروهای ضد افسردگی وبا روان درمانی ها حتی به  تنهایی بهترپاسخ می دهند. لذا افسردگی ها برای درمان افسردگی شدید یا عود کننده ضروری ولازم می باشند.اما آنها ممکن است کافی نباشند، در حالی که روان درمانی ها ضروری نیستند، اما ممکن است منافع بیشتری را زمانی که به عنوان یک درمان کمکی همراه با داروهای ضد افسردگی بکار می روند ارائه دهند.

3 1 - ضد افسردگی ها

درافسردگی که شدید یا عود کننده نیست، روان  درمانی ها به تنهایی ممکن است برای درمان حاد کافی باشند. در افسردگی عود کننده، درمان طولانی مدت (از نظر تجربی بیش از 5 سال) با دارو های ضد افسردگی لازم است. اگر ضد افسردگی ها دربیماران با افسردگی تک قطبی عود کننده مصرف نگردد، تقریباً بازگشت بیماری حتمی است.

قوانین برای درمان افسردگی تک قطبی حاد:

نوع افسردگی تک قطبی

گزینش های درمان مدت درمان
غیر عود کننده دارو به تنهایی یا روان درمانی ها به تنهایی 6-12ماه
عود کننده مصرف دارو با روان درمانی ها به عنوان کمک الزامی است مصرف نامحدود دارو، روان درمانی ها(تا هر وقت که نیاز است)

افسردگی تک قطبی غیر عود کننده به اپیزود های افسرده ساز اساسی اول یا دوم؛ افسردگی عود کننده به سه یا اپیزود های بیشتر اشاره دارد. روان درمانی ها اشاره به درمان های شناختی رفتاری و بین فردی دارد. طول مدت درمان الزامی با روان درمانی ها در افسردگی تک قطبی عود کننده تثبیت نشده است.

اثر بخشی ضد افسردگی:

ضد افسردگی ها، اگر موثر باشند، معمولاً نیاز است که در افسردگی تک قطبی عود کننده ادامه پیدا کنند. هر چند، یک سوال متفاوتی که مطرح می شود این است که «غالباً ضد افسردگی ها چه اندازه در درمان افسردگی حاد اثر بخش هستند؟»

در پایان سه دوره آزمایشی کامل و مناسب و تحمل کردن ضد افسردگی ها، 80% از بیماران باید به دقت پاسخ دهند. 

https://goo.gl/g2Srzk

https://clyp.it/

468 - ضد افسردگی ها

مهدی وزیریان 

روان شناس بالینی

درمانگر افسردگی، وسواس و اختلالات اضطرابی

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - ضد افسردگی ها

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه