خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / صفات مشترک افراد مبتلا به اوتیسم با برخی از کودکان مبتلا به بیش فعالی

صفات مشترک افراد مبتلا به اوتیسم با برخی از کودکان مبتلا به بیش فعالی

صفات مشترک افراد مبتلا به اوتیسم با برخی از کودکان مبتلا به بیش فعالی

autism

در یک مطالعه ای محققان دریافتند به میزان قابل توجهی کودکان بیش فعال دارای صفات مشترکی با کودکان اختلال اوتیسم دارند.

علاوه بر صفات خاصی که مربوط به خود اختلال اوتیسم است دیگر صفاتی هستند که میان این دو اختلال مشترک هستند از جمله : مشکلاتی در خانواده، مدرسه،مشکلات اجتماعی .

مطالعه ای که توسط یک گروه تحقیقاتی که در مجله بین المللی به چاپ رسیده است نشان داده است که علائم بالینی قابل توجهی در اختلال بیش فعالی با اختلال اوتیسم مشترک می باشد.

حتی در مطالعه ژنتیکی دیگری که در کانادا در سال 2011 بر روی این دو اختلال انجام گرفت  نشان داد که برخی از ژن های مشترک و مرتبطی با هم،  همپوشانی داشتند.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/265251.php.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه