خانه / بیماریهای مغزواعصاب / آشنایی با داروها / شاید باور نکنید اما مصرف این دارو روشی برای ترک اعتیاد به کوکائین است!

شاید باور نکنید اما مصرف این دارو روشی برای ترک اعتیاد به کوکائین است!

ریتالین

مصرف ریتالین برای ترک اعتیاد به کوکائین

یک مطالعه روانپزشکی توسط  دانشمندان بر روی تصویر برداری مغز افراد معتاد به کوکائین نشان داده است که تک دوز ریتالین ( متیل فنیدیت) می تواند به بهبود عملکرد مغز در افراد معتاد به کوکائین کمک کند .

مصرف ریتالین  برای تغییر اتصال در برخی از مدارات مغزی مرتبط با شدت ولع مصرف و کنترل خود در میان افراد معتاد موثر واقع شده است.

مطالعات قبلی نشان داده بود که چگونه متیل فنیدیت می تواند افراد معتاد به کوکائین را در حل و فصل و درگیری شناختی و یا نادیده گرفتن مسائلی که بار عاطفی دارند خلل ایجاد می کند، با این حال متیل فنیدات ،فعالیت دوپامین و نوراپی نفرین را در مغزافزایش میدهد و منجر به بهبود عملکرد های شناختی در این افراد میوشد مانند افزایش توجه وتمرکزو پردازش اطلاعات و …که البته بدون خاصیت اعتیاد آور است.

در واقع تاثیر سودمندی این دارو در ام آی آر رنگی نشان داده شده است که بین مراکز مختلف مغزی مرتبط با اعتیاد توانسته ارتباط واتصال برقرار کند.

این مطالعه شامل 18 نفر از افرادی که همه آنها به کوکائین اعتیاد داشتند بود که به صورت تصادفی به دو گروه انتخاب شدند:
دوز خوراکی از گروه متیل فنیدات
دوز خوراکی از گروه دارونما

نتایج نشان داد که درمان اعتیاد به کوکائین تنها با یک دوز این دارو ،پتانسیل قابل توجهی برای درمان این نوع اعتیاد به خصوص در رابطه با نوع درمان رفتاری – شناختی و یا بازسازی شناختی دارد.

 

درمان های روانشناختی و دارویی ترک اعتیاد در کلینیک آلومینا انجام می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه