خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشان

سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشان

سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشانReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 12Rating:

مادران سیگاری

در مطالعه جدیدی که در استرالیا انجام شده است نشان داده است که مادرانی که در طول دوران بارداری سیگار می کشند ممکن است نوزادان آنها دچار ابتلا به اختلال بیش فعالی شوند.

به نظر می رسد مادران جوانی که سیگار میکشند نسبت به مادران جوانی که سیگار نمی کشند بیشتر احتمال دارد فرزندانی با اختلال بیش فعالی داشته باشند.

البته در مطالعات قبلی، اثر تنباکو و سیگارو علائم بیش فعالی بر تولد نارس نوزادان مورد بررسی قرار گرفته بود که متوجه شده بودند که این مواد می تواند منجر به تولد نوزاد قبل از موقع اصلی و ایجاد علائم بیش فعالی باشد.

به طور کل محققان برای اینکه به علت اصلی این اختلال پی ببرند بر روی عوامل محیطی متفاوت در زندگی این کودکان بررسی هایی را انجام داده و میدهند ،البته هنوز این اختلال علت مشخصی ندارد  وتنها علت اصلی را که محققان برای این اختلال در نظر گرفته اند ژن های دخیل در این اختلال و عوامل ژنتیکی می باشد.
منبع:

webmdمریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،نوروتراپیست ودرمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی)

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشان

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه