خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشان

سیگار کشیدن مادران باردار تهدیدی برای نوزادشان

مادران سیگاری

در مطالعه جدیدی که در استرالیا انجام شده است نشان داده است که مادرانی که در طول دوران بارداری سیگار می کشند ممکن است نوزادان آنها دچار ابتلا به اختلال بیش فعالی شوند.

به نظر می رسد مادران جوانی که سیگار میکشند نسبت به مادران جوانی که سیگار نمی کشند بیشتر احتمال دارد فرزندانی با اختلال بیش فعالی داشته باشند.

البته در مطالعات قبلی، اثر تنباکو و سیگارو علائم بیش فعالی بر تولد نارس نوزادان مورد بررسی قرار گرفته بود که متوجه شده بودند که این مواد می تواند منجر به تولد نوزاد قبل از موقع اصلی و ایجاد علائم بیش فعالی باشد.

به طور کل محققان برای اینکه به علت اصلی این اختلال پی ببرند بر روی عوامل محیطی متفاوت در زندگی این کودکان بررسی هایی را انجام داده و میدهند ،البته هنوز این اختلال علت مشخصی ندارد  وتنها علت اصلی را که محققان برای این اختلال در نظر گرفته اند ژن های دخیل در این اختلال و عوامل ژنتیکی می باشد.
منبع:

webmdمریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،نوروتراپیست ودرمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه