خانه / تربیت فرزندان / اشتراکات سگ با کودک انسان!

اشتراکات سگ با کودک انسان!

شباهت سگ با کودکان خردسال در چیست؟

dog

در یک مطالعه جدید نشان داد که ارتباط بین سگ و صاحبان آنها بسیار شبیه به پیوند بین بچه های جوان و پدر و مادر شان می باشد.

سگ به عنوان حیوان خانگی  نزدیک به 15000 سال است که ارتباط نزدیکی با مردم دارد و به گفته کارشناسان این حیوان خانگی خودشان را با زندگی انسانها تطبیق داده اند و نقش شریک اجتماعی را برای بعضی ها بازی می کنند.

به نظر میرسد که سگها و کودکان اشتراکات شناخته شده ای دارند ،آنها از مراقبان خود به عنوان یک پایگاه امن یاد می کنند .

واکنش سگ ها را در 3 شرایط مختلف مورد بررسی قرار دادند:

بدون حضور صاحب سگ
حضور صاحب سگ اما بدون تشویق

حضور صاحب سگ که تشویق می کند

در این آزمایش، به حیوانات خانگی  ، اسباب بازی های تعاملی داده شد وبه عنوان پاداش به انها غذا می دادند ومحققان متعجب از رفتار سگ ها شدند  چرا که آنها هنگامی که صاحبانشان حضور داشتند بیشتر انگیزه برای گرفتن پاداش و غذا نسبت به زمانی که انها نبودند ،داشتند.

این بود که باعث شد نتیجه گیری کنند که در داشتن احساس امنیت در حضور صاحبان همانند کودکان خردسال عمل می کنند.

http://www.medicalnewstoday.com/articles/262477.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه