خانه / زندگی سالم / موفقیت / سخنانی زیبا از دکتر وین دایر

سخنانی زیبا از دکتر وین دایر

موفقیت و امید

 

وین والتر دایر (Wayne Walter Dyer) در ۱۰ مه، ۱۹۴۰ در شهر دترویت از توابع ایالت میشیگان، ایالات متحده به دنیا آمد. او یک عارف، روانکاو، نویسنده و سخنران است. کتاب قلمرو اشتباهات شما (با عنوان “چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟” در ترجمه فارسی) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جز یکی از بالاترین فروش کتاب‌ها در تاریخ شد. دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.

دنیا مانند پژواک اعمال و خواست های ماست . اگربه جهان بگویی : ” سهم منو بده…” دنیا مانند پژواکی که از کوه بر می گردد ، به تو خواهد گفت :  سهم منو بده …” و تو در کشمکش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی . اما اگر به دنیا بگویی : ” چه خدمتی برایتان انجام دهم ؟…”

 

تنها راه تغییر عادت ها ، تکرار رفتارهای تازه است .اگر شخصیت خود را با فعالیت های شغلی خویش می سنجید ، پس وقتی که کار نمی کنید فاقد شخصیت هستید .

برای آغاز هر تحول در خود ، ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و ریشه کن کنید .

اگر مختارید که بین حق به جانب بودن و مهربانی یکی را انتخاب کنید ، مهربانی را انتخاب کنید .

دروغ انفجاریست در اعتماد به نفس تو .

انتخاب با توست ، می توانی بگویی : صبح به خیر خدا جان یا بگویی : خدا به خیر کنه ، صبح شده .!

 به دل خود مراجعه کنید و نسبت به تمام کسانی که در گذشته از دست آن ها ناراحت شده اید احساس محبت نمایید .

 

درغالب هزاران راه ، هر روز ، عبادت معنویم بخشیدن عشق است و نه این که یک مسیحی ، کلیمی ، بودایی یا مسلمان باشم بلکه سعی می کنم شبیه به مسیح ، شبیه به بودا ، شبیه به موسی و یا شبیه به محمد “ص” باشم .

 آنان که به قضاوت زندگی دیگران می نشینند ، از این حقیقت غافلند که با صرف نیروی خود در این زمینه ، خویشتن را از آرامش و صفای باطن محروم می کنند .

 الهی توفیقم ده که بیش از طلب همدردی ، همدردی کنم بیش از آنکه مرا بفهمند ، دیگران را درک کنم پیش از آنکه دوستم بدارند ، دوست بدارم زیرا در عطا کردن است که می ستانیم و در بخشیدن است که بخشیده می شویم و در مردن است که حیات ابدی می یابیم .

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه