خانه / آموزش روابط / شاداب نگه داشتن زندگی مشترک

شاداب نگه داشتن زندگی مشترک

شاداب نگه داشتن زندگی مشترکReviewed by زندگی مشترک شاد on Nov 9Rating: 3.5شاداب نگه داشتن زندگی مشترکخیلی از ما هنگامی که به وصال فرد مورد علاقه خود رسیدیم احساس آرامش می کنیم و گمان می کنیم همین که در کنار هم هستیم و آن فرد را برای خودمان داریم کافی است در حالی که هر رابطه از زمانی که به آن وارد می شویم تا زمانی که در آن هستیم نیاز به مراقبت دارد و ازدواج و زندگی مشترک نیز مانند گیاهی است که برای رشد و حفظ شادابی خود نیازمند توجه است.

حفظ زندگی مشترک

چگونه روابط خود را سالم نگه دارید

خیلی از ما هنگامی که به وصال فرد مورد علاقه خود رسیدیم احساس آرامش می کنیم و گمان می کنیم همین که در کنار هم هستیم و آن فرد را برای خودمان داریم کافی است در حالی که هر رابطه از زمانی که به آن وارد می شویم تا زمانی که در آن هستیم نیاز به مراقبت دارد و ازدواج و زندگی مشترک نیز مانند گیاهی است که برای رشد و حفظ شادابی خود نیازمند توجه است. در کل روابط عاشقانه برای سلامتی و شادی و حفظ کارکردهای ما اهمیت دارند و بر اساس آمارها بیشتر از 40 درصد ازدواج ها به طلاق منتهی می شود که نشان می دهد حفظ ارتباط، خیلی هم راحت نیست. در ادامه به اقداماتی که می توان جهت حفظ روابط عاشقانه انجام داد اشاره می کنیم:

راحت صحبت کنید

ارتباط قطعه کلیدی روابط سالم است. زوج های سالم برای بررسی مسائل یکدیگر به طور منظم وقت می گذارند. این مهم است که در مورد فرزندپروری و حفظ شرایط خانه صحبت کنید همچنین سعی کنید که زمانی را صرف مسائل عمیقتر و شخصی تر کنید تا در طول زمان از دغدغه های همسرتان آگاهی داشته باشید.

این به این معنا نیست که شما نباید حرفی از موضوعات پیچیده به میان بیاورید. زیرا در خود ریختن نگرانی ها و مشکلات می تواند منجر به خشمیگنی شما شود. می توانید در حالی که راجع به مسائل سخت صحبت می کنید در عین حال مهربان برخورد کنید. پژوهش ها نشان می دهند که سبک های ارتباطی عوامل مهم تری از مسئولیت پذیری، ویژگی های شخصیتی و وقایع استرس زای زندگی در پیش بینی طلاق زوجین هستند. الگوهای ارتباطی منفی مانند خشم، توهین و تحقیر احتمال جدایی را بالا می برد.

بروز اختلاف مساله ای طبیعی در روابط بین فردی است ولی برخی از سبک های ارتباطی آسیب زننده هستند. زوجینی که از رفتارهای مخرب مانند: فریاد زدن، انتقاد کردن از شخصیت فرد یا اجتناب از صحبت کردن، در مشاجرات خود استفاده می کنند نسبت به زوجینی که به صورت سازنده مشاجره می کنند بیشتر احتمال دارد طلاق بگیرند. مثال مناسب برای استفاده از راهبرد سازنده در اختلافات این است که تلاش کنیم بفهمیم که همسر ما واقعا چه احساسی دارد، به مساله از دیدگاه او گوش دهیم و سعی کنیم که او را با درک مناسب و توجه به نیازهایش خوشحال کنیم.

رابطه را جالب کنید

با وجود بچه ها، شغل و مسئولیت های بیرون از خانه، در ارتباط ماندن با همسر دشوار است. ولی این مهم است که ارتباط را حفظ کنیم، در پژوهشی آمده است؛ زوجینی که در سال هفتم ازدواجشان زندگی مشترکشان را کسل کننده گزارش کرده بودند 9 سال بعد از رضایت زناشویی کمتری برخوردار بودند.

برای جذابیت بخشیدن به رابطه برخی از زوجین قرار های منظمی را برنامه ریزی می کنند. مسلما انجام کارهای تکراری خسته کننده می شوند ولی شما می توانید کارهای جدیدی انجام دهید که تا به حال با هم تجربه نکردید مثلا به کلاسهای مشترکی بروید، برای پیک نیک برنامه ریزی کنید یا برای خودتان جشن بگیرید و برقصید.

صمیمت نیز از عناصر کلیدی در روابط عاشقانه است. برای رابطه جنسی خود نیز زمان اختصاص دهید و در آن تنوع ایجاد کنید این به این معنا نیست که با خودکار در تقویم روز مشخص کنید بلکه اطمینان حاصل کنید که زمانی را صرف احساسات هیجانی و جسمانی خود می کنید.

چه زمان زوجین باید به دنبال کمک حرفه ای باشند؟

در هر رابطه ای پستی و بلندی وجود دارد ولی برخی عوامل بیشتر صدمه زننده هستند. تصمیمات اقتصادی و فرزندپروری اغلب موجب ایجاد تعارض در بین زوجین می شود برای مثال یکی از علائم وجود مشکل این است که یک الگوی دعوا و مشاجره را بارها و بارها تکرار کنید. در برخی از موارد روانشناسان می توانند به زوجین کمک کنند تا ارتباطات خود را بهبود ببخشند و روشهای سالمی را برای حل تعارض به کار گیرند.

شما مجبور نیستید صبر کنید تا مشکلاتتان خودشان را نشان دهند و بعد روی خودتان کار کنید بلکه می توانید با شرکت در برنامه های آموزشی زناشویی که در آن ها مهارت های زندگی از قبیل ارتباط موثر، گوش دادن و مقابله با تعارض تدریس می شود، احتمال شکست در زندگی مشترک خود را کاهش دهید.

 

 

 

 

 

 

پانته آ فیروزی (روانشناس)

برای مطالعه رفتار با نوجوان اینجا کلیک کنید.

چگونه روابط خود را سالم نگه دارید خیلی از ما هنگامی که به وصال فرد مورد علاقه خود رسیدیم احساس آرامش می کنیم و گمان می کنیم همین که در کنار هم هستیم و آن فرد را برای خودمان داریم کافی است در حالی که هر رابطه از زمانی که به آن وارد می شویم تا زمانی که در آن هستیم نیاز به مراقبت دارد و ازدواج و زندگی مشترک نیز مانند گیاهی است که برای رشد و حفظ شادابی خود نیازمند توجه است. در کل روابط عاشقانه برای سلامتی و شادی و…

مشاهده بازنگری

اگر از مطلب بالا راضی بودید 5 ستاره دهید

خلاصه: اگر از مطلب بالا راضی بودید 5 ستاره دهید

User Rating: 3.57 ( 5 votes)

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

چگونه روابط خود را سالم نگه دارید خیلی از ما هنگامی که به وصال فرد مورد علاقه خود رسیدیم احساس آرامش می کنیم و گمان می کنیم همین که در کنار هم هستیم و آن فرد را برای خودمان داریم کافی است در حالی که هر رابطه از زمانی که به آن وارد می شویم تا زمانی که در آن هستیم نیاز به مراقبت دارد و ازدواج و زندگی مشترک نیز مانند گیاهی است که برای رشد و حفظ شادابی خود نیازمند توجه است. در کل روابط عاشقانه برای سلامتی و شادی و…

مشاهده بازنگری

اگر از مطلب بالا راضی بودید 5 ستاره دهید

خلاصه: اگر از مطلب بالا راضی بودید 5 ستاره دهید

User Rating: 3.57 ( 5 votes)
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه