خانه / روانشناسی / روانشناسی رفتار / زنان و نحوه ابراز خشم

زنان و نحوه ابراز خشم

خشم احساسی برای گفتن چیزهای اشتباه است و میتواند برای بیان محدودیت های شخصی نسبت به دیگران باشد.

اموزش نحوه ابراز خشم و درست و سازنده میتواند برای سلامتی شما مفید و روابط و تعاملات شخصی شما را بهبود بخشد.

خشم در زنان

خیلی از خانم ها از همان سنین پائین فکر می کنند که نباید خشمگین شوند و به آنها اموخته شده است که خشم غیر قابل قبول است  و اینکه نمی دانند چگونه خشم شان را بیان کنند ، بلکه ابراز و بیان خشم طبیعی است اما مهم آن است که بدانیم چگونه آن را بیان کنیم .

عدم کنترل خشم می تواند آسیب های جبران ناپذیری به روابط شما بزند.

خشم غیر مستقیم

به دلیل اجتماعی بودن انسانها ، خیلی زنان خشم شان را به طور غیر مستقیم و به صورت ترش رویی و طعنه آمیز نشان می دهند، واگر بخواهند خشم شان را پنهان کنند علائم خشم به صورت ،  سفت عضلات شانه شان ، در در ناحیه گردن، تپش قلب،حملات اضطرابی ، پر خوری عصبی و بروز تمایلات و عادت های وسواس گونه خودشان را نشان میدهند.

زنان میتوانند یاد بگیرند که آگاهانه و به صورت سازنده خشم شان را بیان کنند.

بعضی از زنان احساس خشم خود را درون خود نگه می دارند ، بعضی دیگر به طور عملی خشم را بروز می دهند و به شدت بروز میدهد که ممکن است به صورت حمله به طرف مقابل روی آورند.

زنانی که اغلب خشم خود را مستقیم نشان نمیدهند بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه