خانه / آموزش روابط / زنان بعد از رابطه جنسی

زنان بعد از رابطه جنسی

در ابتدا یک رازی وجود دارد که چرا زنان تمایل دارند بعد از رابطه جنسی، توسط شریک جنسی شان (مرد) مورد نوازش قرار بگیرند و در آغوش آنها باشند؟

زنان بعد از رابطه جنسی

این ها نمی تواند رمز و رازی باشد بلکه با توجه به پژوهش های روابط جنسی به نظر میرسد که رفتار های مقاربتی در زنان و مردان کاملا متفاوت است.

 دیدگاه تکاملی که همه ما کم وبیش با آن آشنا هستیم بیان می کند که مردان  به علت قدرت باروری  بیشتر از زنان و به طور غریزی برای حفظ گونه به جای اینکه به دنبال روابط بلند مدت باشند به دنبال تعدد شرکای جنسی هستند.

زمانی این مطالعه جالب تر میشود که دانشمندان از دختران و پسران جوان در زمینه روابط جنسی کوتاه مدت و  چگونگی اعمال آنها بعد از این رابطه ، شروع به پرسش کردند.

نتایج نشان داد که حتی دخترانی که به دنبال رابطه جنسی کوتاه مدت حتی فقط برای یک شب بودند نیاز به نوازش و بوسه از طرف شریک جنسی خود را خواهان بودند اما

رفتار مردان بعد از رابطه جنسیدر مردان بلعکس ،به دنبال استراحت کردن ،خوابیدن و یا غذا خوردن و چنین اعمالی بودند.

به طور کلی این مطالعه نشان می دهد که بروز رفتارهای مقاربتی بعد از روابط جنسی در زنان بیشتر از مردان بوده حتی اگر این روابط پایدار نباشد .

جالب توجه است که مردان قبل از وارد شدن به رابطه جنسی تمایل بیشتری به بوسیدن ، نسبت به زنان دارند و زنان بلعکس آنها عمل می کنند.

منبع:

http://brainblogger.com/2011/11/01/women-after-sex/

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه