خانه / آموزش روابط / زنان بعد از رابطه جنسی

زنان بعد از رابطه جنسی

زنان بعد از رابطه جنسیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 22Rating:

در ابتدا یک رازی وجود دارد که چرا زنان تمایل دارند بعد از رابطه جنسی، توسط شریک جنسی شان (مرد) مورد نوازش قرار بگیرند و در آغوش آنها باشند؟

زنان بعد از رابطه جنسی

این ها نمی تواند رمز و رازی باشد بلکه با توجه به پژوهش های روابط جنسی به نظر میرسد که رفتار های مقاربتی در زنان و مردان کاملا متفاوت است.

 دیدگاه تکاملی که همه ما کم وبیش با آن آشنا هستیم بیان می کند که مردان  به علت قدرت باروری  بیشتر از زنان و به طور غریزی برای حفظ گونه به جای اینکه به دنبال روابط بلند مدت باشند به دنبال تعدد شرکای جنسی هستند.

زمانی این مطالعه جالب تر میشود که دانشمندان از دختران و پسران جوان در زمینه روابط جنسی کوتاه مدت و  چگونگی اعمال آنها بعد از این رابطه ، شروع به پرسش کردند.

نتایج نشان داد که حتی دخترانی که به دنبال رابطه جنسی کوتاه مدت حتی فقط برای یک شب بودند نیاز به نوازش و بوسه از طرف شریک جنسی خود را خواهان بودند اما

رفتار مردان بعد از رابطه جنسیدر مردان بلعکس ،به دنبال استراحت کردن ،خوابیدن و یا غذا خوردن و چنین اعمالی بودند.

به طور کلی این مطالعه نشان می دهد که بروز رفتارهای مقاربتی بعد از روابط جنسی در زنان بیشتر از مردان بوده حتی اگر این روابط پایدار نباشد .

جالب توجه است که مردان قبل از وارد شدن به رابطه جنسی تمایل بیشتری به بوسیدن ، نسبت به زنان دارند و زنان بلعکس آنها عمل می کنند.

منبع:

http://brainblogger.com/2011/11/01/women-after-sex/

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - زنان بعد از رابطه جنسی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه