خانه / تازه های علم و تکنولوژی / زنان برنده جایزه علمی 2013 یونسکو-اورئال

زنان برنده جایزه علمی 2013 یونسکو-اورئال

زنان برنده جایزه علمی 2013 یونسکو-اورئالReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Jan 21Rating:

 

هر سال ، دانشمندان سراسر جهان که نامزد دریافت جایزه هستند به سازمان دعوت می شوند، انتخاب نهائی توسط هیأت داوران بین المللی  و از اعضای برجسته ی علمی صورت می پذیرد.

ایرینا بوکاوا، مدیرکل یونسکو: « این پنج زن  دانشمند شاخص، درک بهتری از چگونگی فعالیت طبیعت را به دنیا ارائه داده‌اند. تحقیقات و کشف‌های پیشگامانه آنها شیوه تفکر ما را در حوزه‌های مختلف علوم فیزیک تغییر داده و مرزهای جدیدی را در علم و فناوری پیش روی ما گشوده‌اند. چنین پیشرفت‌های کلیدی از پتانسیل متحول‌کردن جوامع برخوردارند ».

 

پروفسور مارسیا باربوسا (Marcia BARBOSA) از امریکا ی لاتین

برندگان جایزه یونسکو

آب می‌تواند به شیوه‌های غیرمعمول و غیرمنتظره رفتار کند و چون این ماده سه چهارم سطح زمین را پوشانده و بیش از نیمی از بدن انسان را تشکیل می‌دهد، کشف دقیق چگونگی، دلیل و زمان عملکرد غیرمنتظره آن در هر زمینه‌ای کلیدی است. پروفسور مارسیا باربوسا سال‌ها در زمینه رفتار نابهنجار آب مطالعه کرده و تحقیقات وی می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی را بر درک دانشمندان از پدیده‌های طبیعی، از زمین‌لرزه‌ها گرفته تا پروتئین‌های انسانی داشته باشد.

جایزه یونسکو-اورئال به دلیل کشف یکی از ویژگی‌های آب به این دانشمند تعلق گرفت که می‌تواند به درک بهتر چگونگی رخداد زمین‌لرزه‌ها و چگونگی تاخوردگی پروتئین‌ها جهت درمان بیماری‌ها بیانجامد.

 

پروفسور پراتیبا گای (Pratibha GAI)از اروپا

برندگان جایزه یونسکو

برخی از مهم‌ترین دستاوردهای علوم توسط افرادی صورت گرفته‌اند که شیوه‌هایی را برای مشاهده آنچه با چشم غیرمسلح قابل‌دیدن نیست، ابداع کرده‌اند. پراتیبا گای در میان معدود دانشمندان تاریخ جای گرفته که می‌تواند ادعای رسیدن به چنین دستاورد کلیدی را داشته باشد. اصلاحات وی در زمینه میکروسکوپ‌های الکترونی، دانشمندان را قادر می‌سازد فرآیندهای شیمیایی در سطح اتمی را که زمانی کاملا به شکل معما بود، مشاهده کنند.

جایزه مزبور به دلیل اصلاح میکروسکوپ الکترونی به «پراتیبا گای» تعلق گرفت که این سیستم وی را قادر به مشاهده واکنش‌های شیمیایی در سطح اتم‌های کاتالیزورها کرد. تحقیقات بنیادی این محقق، طیفی از کارکردهای بالقوه را برای ارائه راهکارهای علمی، فناورانه و اقتصادی نوید می‌دهد. این امر به دانشمندان در توسعه داروهای و منابع انرژی جدید کمک می‌کند.

 

پروفسور دبورا جین (Deborah JIN) از امریکای شمالی

برندگان جایزه یونسکو

پروفسور جین و تیم تحقیقاتی‌اش شیوه‌ای جدیدی را برای سرد‌کردن مولکول‌ها تا دمای صفر مطلق (پایین‌ترین دمای ممکن) ابداع کردند که این امر بر کندشدن حرکت آنها تاثیرگذار بود. در واقع، مولکول‌ها به اندازه‌ای سرد شدند که دانشمندان آنچه را که طی واکنش‌های شیمیایی رخ می‌دهد، مشاهده کردند. مطالعه مولکول‌های فوق‌سرد می‌تواند به طراحی ابزارهای اندازه‌گیری دقیق جدید و همچنین ارائه شیوه‌های نوین برای انجام محاسبات کوانتومی بیانجامد و به دانشمندان در درک بهتر مواد اساسی لازم برای این فناوری کمک کند.

 

پروفسور ریکو کورودا (Reiko KURODA) از آسیا و اقیانوسیه

برندگان جایزه یونسکو

تمامی مولفه‌های زنده و حتی کوچک‌ترین اجزای بدن انسان، راست‌دست بودن یا چپ‌دست‌بودنشان را نشان می‌دهند. پروفسور ریکو کورودا چندین ابزار جدید برای مطالعه اثرات چنین موضوعی بر سیستم‌های فیزیکی و زیستی را ابداع کرده است. تحقیقات پایه وی در سطح مولکولی چه مولکولی زیستی و چه مولکولی غیر زیستی، دارای مضامین مهمی برای تولید دارو و مواد شیمیایی کشاورزی و همچنین مطالعه ژن تعیین‌کننده عدم تقارن بدن حیوانات مانند فنرمانندبودن حلزون است.

 

پروفسور فرانسیسکا نکا اوککه ((Francisca Nneka OKEKE از آفریقا

برندگان جایزه یونسکو 

در فاصله بین 50 تا 1000 کیلومتری بالاتر از سطح زمین، یونسفر قرار گرفته که پرفسور اوککه تمامی عمرش را به مطالعه آن پرداخته است. این فضا که لایه‌ای ضخیم از ذرات باردار است، تغییراتی را در میدان مغناطیسی واقع در بالای سطح زمین ایجاد می‌کند که به شیوه‌های مختلف بر زمین تاثیر می‌گذارد. تحقیقات اوککه به درک بهتر تغییرات آب و هوایی و کشف منابع سونامی‌ها و زمین‌لرزه‌ها خواهد انجامید.

 

منبع:

loreal

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه