خانه / روانپزشکی / بیش فعالی و کمبود توجه / زنان با اختلال بیش فعالی هم شبیه مردان بیش فعال هستند؟

زنان با اختلال بیش فعالی هم شبیه مردان بیش فعال هستند؟

زنان و مردان بیش فعال

زنان بیش فعال در کودکی آنها بسیار حراف و خیال باف بوده و دوست دارند داستان های ذهنی شان را برای دوستان نیز باز گو کنند ، گاهی دیگران  از آنها با عنوان بچه های وحشی یاد می کنند ،اما در نوجوانی کمی خجالتی میشوند .

آیا در طول رشد، زنان با این اختلال از مردان متفاوت عمل می کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در بعضی تحقیقات تفاوت هایی بین هر دوگروه زنان و مردان نشان داده شده است اما برخی از الگوهای این اختلال در هر دو گروه یکسان است.

مردان بیشتر در معرض سوء مصرف مواد ، رانندگی های مهیج و مشکلاتی در مدرسه هستند اما در زنان هم سوء مصرف مواد دیده شده است ولی در زنان بیشتر خشم و مسائل رفتاری دیده میشود، آنها بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات خوردن ،چاقی ، عزت نفس پائین،افسردگی و اضطراب قرار دارند.

اغلب آنها خود را درگیر فعالیت های درون منزل می کنند وبه دلیل مشکلاتی که دارند کمتر وارد مقاطع تحصیلی بالاتر میشوند ولی باز هم در همان مقاطع نمی توانند مدیریت و خود تنظیمی لازم را داشته باشند.

مشکلاتی از قبیل برنامه ریزی ،سازماندهی جزئیات  و ریسک پذیری زیاد که در مردان نیز دیده میشود در این قشر هم وجود دارد.
از آنجایی که پسران 3 برابر دختران احتمال ابتلا به بیش فعالی / نقص توجه را دارند و در آنها زودتر قابل تشخیص است دردختران اغلب در مراحل بعدی ( بر خلاف پسران که از همان سنین اولیه و سالهای اولیه مدرسه ) زندگیشان این اختلال تشخیص داده میشود.

منبع:

WEBMD

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس ،نوروتراپیست و درمانگر کودکان با اختلال بیش فعالی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه