خانه / زندگی سالم / خواب / زنان؛ خواب بد،التهاب بدن و افزایش بیماریهای قلبی عروقی

زنان؛ خواب بد،التهاب بدن و افزایش بیماریهای قلبی عروقی

بی خوابی

خواب کافی و منظم یکی از راه های مهم برای حفظ سلامت قلب است .

خواب ضعیف و ناکافی با طیف وسیعی از مشکلات قلبی و عروقی ، از جمله فشار خون بالا، حمله قلبی و نارسایی قلبی همراه است.همچنین رابطه بزرگی بین مشکلات روحی و روانی و خواب وجود دارد. افرادی که افسرده هستند و یا اضطراب دارند اغلب دچار اختلالات خواب نیز هستند.

یک مطالعه جدید بر روی زنانی که مبتلا به بیماری قلبی هستند ، نشان داده است که خواب ناکافی ممکن است بخصوص برای سلامت قلب خطرناک باشد.

افرادی که افسرده هستند و یا اضطراب دارند اغلب دچار اختلالات خواب نیز هستند.

آمار انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که بیماری های قلبی یک مشکل بزرگ برای زنان است:بیماری قلبی قاتل شماره 1 زنان است و کشنده تر از همه انواع سرطان است.محققان در دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو به بررسی رابطه بین کیفیت خواب در ارتباط با التهاب و بیماری عروق کرونر قلب پرداختند و مشخص شد که زنانی که کیفیت خواب  ” بسیار ضعیف ” و یا ” نسبتا ضعیف داشتند ، بیشتر از 2.5 بیشتر از بقیه مستعد التهاب بدن بودند.

این مطالعه برای اولین بار نشان داد که کمبود خواب ممکن است به خصوص برای سلامت قلب زنان خطرناک باشد.

سایت کلینیک آلومینا معتبرترین و فعال ترین سایت اطلاعات پزشکی مغز و اعصاب و روان به زبان فارسی است.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه