خانه / افزایش تمرکز و حافظه / روغن ماهی می تواند به محافظت در برابر زوال عقل مرتبط با مشروبات الکلی کمک کند

روغن ماهی می تواند به محافظت در برابر زوال عقل مرتبط با مشروبات الکلی کمک کند

امگا 3

یک مطالعه ی جدید بر روی موش ها نشان می دهد که روغن ماهی امگا 3 ممکن است به محافظت در برابر زوال عقل ناشی از مشروبات الکلی کمک کند.

محققان دانشکده پزشکی استریچ دانشگاه شیکاگو دریافتند که ترکیبات روغن ماهی به محافظت در برابر التهاب و مرگ سلولی در سلول های مغز موش های در معرض سطوح بالای الکل کمک می کند.

دکتر مایکل کالینز گفت،البته مطالعات بیشتری برای تأیید تأثیر محافظتی روغن ماهی بر زوال عقل ناشی از مشروبات الکلی مورد نیاز است.

روغن ماهی ظرفیت محافظت کامل مغز معتادان را دارد، دست کم مصرف آن به آنها آسیب نمی زند.

کالینز اشاره کرد که که ترک کردن مشربات الکلی بهترین راه برای محافظت از مغز می باشد و ما به هیچ وجه نمی خواهیم این را بگوییم که شما چند کپسول امگا 3 بخورید و بعد مشروبات الکلی مصرف کنید.

منبع:

http://psychcentral.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه