خانه / زندگی سالم / خواب / روش های ارزیابی اختلال خواب

روش های ارزیابی اختلال خواب

پلی سونیوگرام

یکی از این روش ها پلی سومنوگرافی است که انواع مختلفی از مقیاس های فیزیولوژی تجربه شده در طول خواب را با هم ترکیب می کند، در این روش نیاز است تا فرد یک شب را در آزمایشگاه خواب ،بخوابد تا تمامی آزمایشهای لازم انجام شود تا علت اختلال خواب یا بی خوابی فرد مشخص شود.

البته این روش کمی گران بوده ولی روش های دیگری که کمتر پیچیده و گران باشند هم وجود دارد مانند:

حرکت نگار که در سال 1970 درست شد اجازه میدهد تا در مورد خواب مطالعاتی داشته باشیم ،نحوه کار این دستگاه ، بیداری و ریتم های شبانه روزی را از طریق ارزیابی حرکات بدن به دست میدهد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در کل کشور

جشنواره تخفیف های حیرت انگیز و باورنکردنی

فقط برای بهمن و اسفند 95

اینجا کلیک کنید

این سیله معمولا بر مچ دست بسته شده و می تواند به سادگی برای مصارف خانگی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

از ابزارهای دیگر می توان : پرسشنامه های خود گزارش ( مانند آشفتگی خواب در کودکان،پرسشنامه خواب کودک،پرسشنامه خواب کودک و خانواده و فهرست موجود اختلالات خواب برای کودکان)، یادداشت های روزانه ی خواب، فرم های گزارش والدین می باشد.

سود این ابزارهای گوناگون به صحت و درستی ابزار استفاده شده و شیوه ی مطالعه بستگی دارد.

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*