خانه / افزایش تمرکز و حافظه / روش های آسان تر برای افزایش حافظه

روش های آسان تر برای افزایش حافظه

تقویت حافظه

روش های آسان تر برای افزایش حافظه

روش های تقویت هوش و حافظه راهنماهایی برای هر نوع کمک برای یاداوری هر چیزی هستند، معمولا به ما کمک می کند اطلاعاتی که  می خواهیم به یاد آوریم را با یک تصویر بصری، یک جمله و یا یک کلمه مرتبط می کند.

مثال های دستگاه های وابسته به قوه حافظه

تصویر بصری-یک تصویر بصری را با یک کلمه یا یک اسم وابسته می کند تا کمک کند برای اینکه آنها را بهتر به یاد آوریم. تصاویر دلپذیر و مثبت که واضح ، رنگارنگ و سه بعدی هستند بهتر به یاد آورده می شوند.به عنوان مثال برای یاداوری نام خانوادگی رزا پارک یک خانم را در پارک تصور کنید که بر روی نیمکتی نشسته و دور او پر از گل رز است.

تشکیل جمله منظم-جمله ای بسازید که حرف اول هر کلمه بخشی از یا نمایش دهنده اولیه از آن چیزی است که شما می خواهید به یاد آورید.

مخفف-مخفف کردن از گرفتن حروف اول کلمات کلیدی یا ایده ای که نیاز دارید برای به یاد آوردن را کنار هم قرار دهید تا  یک کلمه جدید از آن حروف ساخته شود.به عنوان مثال نزاجا: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران.

قافیه ها و آغاز چند کلمه پیاپی با یک حرف مشابه (صدای مشابه)-قافیه ها و تکرار صداهای مشابه و حتی جوک ها راهی جالب برای به خاطر آوردن وقایع و شکل های دنیوی است.

تقسیم کل به جز-مقدار قابل توجهی از یک لیست طولانی از ارقام یا اطلاعات دیگر را به قسمت های کوچکتری تقسیم می کند،که بسیار کنترل پدیر ترند.یک شماره 10 رقمی را با تقسیم کردن آن به سه دسته به یاد آورید: 555-867-5309 به جای 5558675309.

روش مکانی-مکان آن چیزی را که می خواهید به یاد آورید را در طول آن مسیری که به خوبی می شناسید یا در یک مکان خاص یا اتاق یا ساختمانی که برایتان آشنا است تصور کنید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه