خانه / اختلالات روانپزشکی / روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرن

روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرن

روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرنReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Feb 16Rating:

محققان نشان داده اند که درمان شناختی را می توان به عنوان یک درمان جایگزین مطمئن و قابل قبول نسبت به داروهای آنتی سایکوتیک برای افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی انتخاب کرده اند.

روش شناختی

داروهای آنتی سایکوتیک معمولا خط اول درمان برای اسکیزوفرنی است ، با این حال ، بسیاری از بیماران خودداری میکنند و یا درمان دارویی را قطع می کنند.

  تحقیقات نشان می دهد درمان شناختی به طور قابل توجهی علائم روانی در بیماران کاهش میدهد ،این پژوهش در مجله لانست منتشر شد.

محققان به صورت تصادفی 74 بیمار با سن 16-65 سال مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی که تحت درمان با  داروهای آنتی سایکوتیک بودند را انتخاب شدند .

بیماران به صورت تصادفی تحت دو نوع روش درمانی قرار گرفتند، 37 نفر از انها با  روش درمان شناختی و 37 نفر تحت درمان دارویی قرار گرفتند.

سپس محققان  نمره کل هر بیمار را با نشانه های مثبت و منفی مورد بررسی قرار دادند، این  بررسی ها در شروع درمان و در ماه 3 ، 6، 9 ، 12، 15  و 18 مورد بررسی قرار گرفت .

به طور کلی محققان دریافتند درمان شناختی به طور قابل توجهی علائم را کاهش می دهد وجایگزین مطمئن و قابل قبولی برای افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی نسبت به داروهای آنتی سایکوتیک است.

البته آزمایش های زیادی نیاز است تا بتوان این روش را به طور 100 % جایگزین روش دارویی کرد.

منبع :

sciencedaily

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرن

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه