خانه / اختلالات روانپزشکی / روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرن

روشی امن و قابل قبول برای درمان بیماران اسکیزوفرن

محققان نشان داده اند که درمان شناختی را می توان به عنوان یک درمان جایگزین مطمئن و قابل قبول نسبت به داروهای آنتی سایکوتیک برای افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی انتخاب کرده اند.

روش شناختی

داروهای آنتی سایکوتیک معمولا خط اول درمان برای اسکیزوفرنی است ، با این حال ، بسیاری از بیماران خودداری میکنند و یا درمان دارویی را قطع می کنند.

  تحقیقات نشان می دهد درمان شناختی به طور قابل توجهی علائم روانی در بیماران کاهش میدهد ،این پژوهش در مجله لانست منتشر شد.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

محققان به صورت تصادفی 74 بیمار با سن 16-65 سال مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی که تحت درمان با  داروهای آنتی سایکوتیک بودند را انتخاب شدند .

بیماران به صورت تصادفی تحت دو نوع روش درمانی قرار گرفتند، 37 نفر از انها با  روش درمان شناختی و 37 نفر تحت درمان دارویی قرار گرفتند.

سپس محققان  نمره کل هر بیمار را با نشانه های مثبت و منفی مورد بررسی قرار دادند، این  بررسی ها در شروع درمان و در ماه 3 ، 6، 9 ، 12، 15  و 18 مورد بررسی قرار گرفت .

به طور کلی محققان دریافتند درمان شناختی به طور قابل توجهی علائم را کاهش می دهد وجایگزین مطمئن و قابل قبولی برای افراد مبتلا به اختلالات طیف اسکیزوفرنی نسبت به داروهای آنتی سایکوتیک است.

البته آزمایش های زیادی نیاز است تا بتوان این روش را به طور 100 % جایگزین روش دارویی کرد.

منبع :

sciencedaily

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه