خانه / روانشناسی / روبان آبی چگونه تبدیل به نماد کودک آزاری شد؟

روبان آبی چگونه تبدیل به نماد کودک آزاری شد؟

نماد مبارزه با کودک آزاری
داستان بانی فینی
بانی فینی، یک مادر بزرگ از ایالت ویرجینیا است، اوکسی است که ، بعد از مرگ  نوه اش بر اثر کودک آزاری در سال 1989، از روبان آبی به عنوان نماد مبارزه با کودک آزاری استفاده کرد.
من فقط یک کودک داشتم، یک دخترزیبا، که نور چشم من بود، ما می دانستیم که او در حالت بدی ازدواج کرد، در طول 5 سال اول بارها به خانه برگشت، ما به اینکه دارو مصرف میکرد مشکوک شده بودیم، اما در طول همین 5 سال 3 فرزند زیبا و سالم به دنیا آورد. من از صمیم قلب آنها را دوست داشتم،کودکان 16 ماه،3 ساله و 4 ساله بودند ، که نوه ی من به علت سوء استفاده در بیمارستان بستری شد، او کبودی هایی بر روی بدن و سوختگی سیگار در دست داشت، پزشک او اعتقادی به اینکه او در وان به زمین خورده است نداشت، نوه ی من به مدت 3 هفته در بیمارستان بستری بود،وقتی والدینش آمدند تا او را ببرند، گریه می کرد و می گفت نمی خواهد به پیش مادرش برگردد ، نوه ام خودش به من گفت که مادرم مرا دوست ندارد و التماس کرد که پیش من بماند، اما من بیمار بودم و از لحاظ جسمی قادر به مراقبت از آنها نبودم، دادگاه بر این باور بود که خانه بهترین مکان برای رشد او می باشد، تلاش من برای جلوگیری از فرستادن او به خانه بی فایده بود.
من دیگر هرگز بو با را ندیدم،بعد از 16 ماه  نوه ی بزرگ من ، در بیمارستان بستری شد،به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، دست های او آتش گرفته بود، پاهایش از 4 ناحیه شکسته بود، و قتی سراغ بوبا را گرفتم فهمیدم که او مرده است،در یک پارچه پیچیده شده، و داخل یک جعبه ابزار  در مرداب انداخته شده بود، درست 3 ماه پیش از این ماجرا.
بعد از این ماجرا، من روبان آبی را به آنتن ماشینم بستم و خواستار جلوگیری از کودک آزاری شدم، و در مکانها یی مثل رستورانها، شرکت ها،اداره پلیس، ایستگاه های رادیو وتلویزیون رفتم تا از من حمایت کنند، رنگ آبی نماد کودک آزاری شد تا هرگز کبودی های بدن نوه ام فراموش نشود.

منبع:
http://www.childrenshomeandaid.org/document.doc?id=251
ترجمه: لعیا عباسی اصل
کارشناس ارشد علوم تربیتی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

یک نظر

  1. دردناک، اما تأثیر گذار بود

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه