خانه / روانشناسی / روان درمانی قربانیان کودک آزاری

روان درمانی قربانیان کودک آزاری

گروه درمانی

سوء استفاده به هر شکلی که اتفاق بیافتد، می تواند تأثیر منفی بر روی روند زندگی فرد بگذارد، آزار جنسی/ روانی/فیزیکی ، بر عملکرد مدرسه و مهارت های اجتماعی کودک و … و یا در بزرگسالی بر اشتغال، نقش پدر مادری و حفظ روابط سالم تأثیر می گذارد.
بسیاری از قربانیان باید با مسائل جدی روانی مقابله کنند، مانند:
● اضطراب
● افسردگی
● استرس پس از سانحه
● وحشت
● پرخاشگری
● هراس
درمان این افراد می تواند شامل حمایت از کودک، مراقبت و روان درمانی گروهی و خانواده درمانی  باشد.
□گروه درمانی
بودن در جمع گروهی از مردم،گروه درمانی، برای  افرادی که مورد آزار قرار گرفته اند می تواند یک تجربه آرام بخش باشد. افرادی با احساس های مختلف،شرم، گناه یا دیگر نتایج کودک آزاری، افراد دیگری را با تجربه های مشابه مشاهده می کنند. گروه درمانی می تواند برای قربانیان کودک آزاری، مادران آنها، خواهر و برادر نیز مفید باشد.
□ درمان فردی
در مواردی که افراد به شدت از سوء استفاده آسیب دیده اند و نمی خواهند احساسات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، درمان به شکل انفرادی ، یک فرم صمیمی تر و شخصی تری برای روند درمان آنها فراهم می کند. در این جلسات اعتماد به درمانگر یک اصل مهم خواهد بود.
□ زوج درمانی
در این شیوه درمان، به ارتقاء و یا اصلاح رابطه آسیب دیده بین، مادر و فرزند، پدر و فرزند، خواهر و برادر و زن و شوهر پرداخته می شود.
□ خانواده درمانی
خانواده درمانی نقطه ی اوج روان درمانی به حساب می آید که معمولا تا زمانی که مطمئن نشویم برای کودک آسیب دیده مفید است، انجام نمی شود.
□ درمانهای دیگر
استفاده از مدیتیشن، ذهن آگاهی، و روش های دیگر روان درمانی می تواند برای این افراد کمک کننده باشد.
در مورد کودک آزاری جنسی روش های درمانی ممکن است طولانی تر و سخت تر باشد یا حتی نیاز به مداخله بیش از یک درمانگر(Cotherapy)   زن و مرد، میتواند از مزیت قابل توجهی برخوردار باشد،زیرا خانواده با هر دو نقش و مدل روبه رو هستند.


مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه