خانه / خدمات تخصصی / روانکاوی / روانکاوی چیست؟

روانکاوی چیست؟

روانکاوی چیست؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Jan 15Rating:

برای اغلب ما پیش آمده است که کاری کنیم که دست خودمان نباشد،حسی در وجود ما شکل گیرد که علت انرا ندانیم ،چیزی را بخواهیم که باعقلمان جور نباشد.باصطلاح عقل ودلمان با هم بجنگند.برای بسیاری از احساساتمان،افکارمان ورفتارمان توجیه منطقی نداریم وپیش آمده که یک اشتباه را بارها و بارها تکرار می کنیم وانگار اصلا از آن درس نمی گیریم.

از بیش از صدسال پیش دانشمندان به این فرض رسیدند که بخشی در ذهن ما وجود دارد که به طور معمول از آن آگاهی نداریم .این قسمت ذهن که انرا ناخودآگاه نامیدند مسئول بیشتر احساسات ،افکار و رفتار ماست.انگار ما بطور آگاهانه تاثیر کمی بر روند زندگی خود داریم .یا به عبارتی دیگر،ما ظاهر زندگی مان را آگاهانه تغییر می دهیم وزیر بنای احساسی وفکری ما در طول زمان کمتر تغییر می کند.

شاید عبارات زیر برای شما آشنا باشد:

واقعا از این رابطه خسته شده بودم ،هر دفعه که می خواستم تمام شود اتفاقی می افتاد که نمی شد،یک روز تصمیم اساسی را گرفتم وهمه چیز را تمام کردم .خیلی احساس سبکی وراحتی می کردم .فقط برای دو ساعت .نمی دانم چطور شد که گوشی تلفن را برداشتم و…

این جملات را بارها وبارها در کلینیک شنیده ام .انگار نیرویی جادویی وجود دارد که دوست دارد چیزی اتفاق بیفتد.انگار تمام منطق وعقلمان تحت نفوذ قدرتی دیگر است که ما را وا می دارد کاری بکنیم که دوستش نداریم .این نیروی جادویی همان ناخودآگاه ماست.همان قدرتی که وقتی با عضلات دیگر درگیر می شود نتیجه اش چیزی جز اذیت شدن ما نیست.

اما ناخوداگاه به واقع چیست ؟

ما از زمان تولد وقتی به عقیده بعضی دانشمندان در دوران جنینی-احساس داریم .همه ما نوزادانی راکه با وحشت گریه می کنند دیده ایم .شیرخوارانی  که لبخند می زنند و انگار در شادی خاصی به سر می برند. کودکانی که عروسک هایشان را پرت می کنند ونغ میزنند انگار خشم عظیمی از آن دارند.بشر از بدو تولدخشم،شادی،غم،وترس را درک می کندوهر چند برای آنها تعریفی ندارد و کلمه ای نمی داند که آنها را بیان کند یا برای خودش معنی کند.کودک (منظور کودک شیرخواره ایست که هنوزکلمات را نمی شناسد )احساسات درونی اش را به وقایع محیط ارتباط داده وازآن قانونی در ذهنش شکل می گیرد.

برای اغلب کودکان در ابتدای زندگی “مادر”موجودیست که تغذیه اش می کندیعنی از درد گرسنگی خلاصش می کند،پوشکش را تعویض می کند یعنی رنج سوزش پوست را از بین می برد، نوازشش می کندیعنی احساس آرامش در او بوجود می آورد و…در اصطلاح روانکاوی برای اغلب افراد اولین ابژه    عشقی (love-object) مادر است .یعنی حس عمیق دوست داشتن برای اولین بار نسبت به مادر شکل می گیرد.به نظر میرسد بخش بزرگی از اتفاقات بعدی زندگی ریشه در همین رابطه مادر وکودک دارد.مثلا درکودکی که در زمان گرسنگی مادرش در کنارش نبوده است شاید در ذهنش این قانون بوجود بیاید که مادر موجود یست که هنگام نیاز حضود ندارد یا به عبارتی ” کسی را که دوست دارم مرا ترک می کند”. در ذهن کودک دیگری شاید این قانون شکل بگیرد که من موجود ضعیفی هستم و اگر مادرم نباشد من میمیرم. یا به عبارتی “کسی را که دوست دارم باید به هر ترتیبی حفظ کنم”.

این قوانین به ظاهر ساده وغیر منطقی گاهی چنان در اعماق ذهن ما جا خشک می کنند که تمام زندگیمان را متاثر می سازند.جا لب اینجاست که این قوانین هرگز به صورت کلمات در حافظه مان ثبت نشده اند بلکه فقط به شکل عواطف و احساسات ثبت شده اندبلکه فقط به شکل عواطف واحساسات ثبت شده اند و به همین شکل خودشان را نشان می دهند.

مثلا اگر در ذهن کودک این قانون باشد که “کسی را که دوست دارم مرا ترک می کند” ممکن است در بزرگسالی فرد از نزدیکی رابطه احساس اضطراب ودلشوره پیدا کند.دوست نداشته باشدباکسی صمیمی شود.فکر کند حق ندارد وابسته شودو همه اینها بهه دلیل همان یک قانون “ناخوداگاه” باشد.

وقتی قانون ذهنی ناخوداگاه این باشد که” کسی را که دوست دارم باید به بر ترتیبی حفظ کنم” در بزرگسالی خود را به صورت حفظ یک رابطه ناسالم به قیمت تحقیرشدن،رنج کشیدن،و… نشان می دهد.هرچند قوانین ناخوداگاه ما می تواند متعدد باشد والبته سازوکارهای ناخوداگاه وچگونگی تاثیر روی زندگی به این سادگی نیست اما کلیات موضوع این است که ما محصول ناخوداگاهمان هستیم.آیا می توان ناخوداگاه را تغییر داد؟

پاسخ به این سوال آن چیزی است که امروزه به صورت روانکاوی و یا انواع رواندرمانی های تحلیلی عرضه می شود.روانکاوی هنر کشف ناخواگاه وتغییر تدریجی آن است.

دکتر سینا قاسمی. متخصص اعصاب و روان و روانکاو

روانکاوی

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

36 نظر

 1. با سلام . و تشکر فراوان از مطالب خوب امیدوارم سلامت و باینده باشید

 2. سلام
  من به شدت عصبي ميشم به طوري كه به هيچ عنوان نميتونم خودمو كنترل كنم و از جلد خودم خارج ميشم و حركاتي ميكنم و حرفايي ميزنم كه براي خودم نيست ( به شدت خشونت به خرج ميدم ) من به چه متخصصي بايد مراجعه كنم روانكاو؟؟؟ اعصاب و روان روانپزشك !!؟؟؟؟ كدام؟؟؟؟؟ خواهش ميكنم جواب من رو سريع بدين تا بدونم به كداميك از پزشكان شما بايد مراجعه كنم چون انقدر شرايطم حاده كه ديگه براي خودم فرصتي نميبينم همه زندگيم تحت تاثير اين وضعيتم قرار گرفته ! ميخوام زودتر اقدام كنم !!!

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   آقای دکتر قاسمی یا دکتر صلحی
   این دوپزشک هردو روانکاو و روانپزشک هستند.

 3. سلام پسری ۱۷ساله دارم که هنوزمشکلاتی درمورداجابت مزاج داردوعلی رغم مشاوره باروانپزشک وبه توصیه ایشان روانشناس مشکل ان هنوزپابرجاست اگرواقعامتخصصی دراین زمینه میشناسیدخوشحال میشوم معرفی نمایید.

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   متاسفانه در کلینیک آلومینا در این زمینه بصورت تخصصی و جداگانه فعالیت نمیشود
   سپاس

 4. باسلام وعرض خسته نباشید،
  همسربنده درکودکی شاهد دعواهای بسیارزیاد پدرومادرش بوده ودر سن9 سالگی مادرش توسط دونفرکه اجیرکرده پدرشُ به قتل میرسونن،مادرش بعدازدوماه به زندان می افته وهمسرم وخواهرش به منزل عمویشان منتقل میشوند،ازیک زندگی مجلل ومرفه به یک زندگی ساده وکارمندی واکنون که همسرم یک مرد34ساله است هنوز ذهنش درگیر مسائل کودکیست وبخاطر فکرش که مرتب درگیر این موضوع دچار دل درد مزمن شده که سونوگرافی و آندوسکوپی چیزی نشون نداده لطفا یک روانپزشک بسیار خوب به ما معرفی کنین تا ایشونُ تحت درمان قراربدیم
  باتشکر وسپاس قبلی

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بهتر است جهت رواندرمانی برای جناب دکتر صلحی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 5. سلام. خانمی هستم ۳۴ ساله و متاهل. زندگی بسیار خوبی دارم، اما از بعضی خصوصیاتم رنج می برم. گاهی احساس تنهایی میکنم و خیلی زود گریه میکنم. مدام از دست خانواده ام(خانواده پدری خودم) ناراحتم و احساس میکنم دیگه دوستشون ندارم. از این احساسات میترسم. همسرم همیشه همراه و همدم منه، اما درونم یه خلا احساس میکنم. میشه لطفاً بفرمایید در خصوص از بین بردن اینهمه احساس بد، به کدوم یکی از پزشکانتون باید مراجعه کنم؟؟ درصورتیکه امکان داره هزینه ویزیت رو هم بفرمایین ، ممنون میشم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   مینای عزیز بهترین روش درمانی برای شما ، آنالیز و رواندرمانی است که بهتر است برای جناب دکتر قاسمی ندر شعبه شریعتی وبت ویزیت تهیه فرمائید.

 6. سلام من 25ساله ومجرد وبیکار هستم بسیار خشن هستم وهرروز خواهر ومادرمو چندبار کتک میزنم به طور شدید که که دیگه جون ندارن سرپا بایستن خصوصا مادرم حدود یک ساله زیر نظر دکتر علی ناظری هستم مطبش توی پاسدارانه ولی داروهاش کمکم نکرد دوماهه که داروهارو قطع کردم به طور بسیار وحشیانه کتکشون میزنم دارم دیوونه میشم تورو به خدا بگید پیس کی برم روانکاو یا روانشناس یا روانپزشک یا……. تورو به خدا کمکم کنید درضمن من خوزستان هستم

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   بهتر است در همان استان خودتان مداوا شوید چرا که پروسه درمان طولانی است.با نمایندگی ما در اهواز تماس بگیرید.
   سپاس

 7. پس یه ادرسی یا تلفنی بهم بدید که برم یا تماس بگیرم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید.

 8. با عرض سلام…شما در کرمان نمایندگی دارید

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   خیر در حال حاضر در کرمان نمایندگی نداریم و در صورتی که نمایندگی در شهر کرمان باشد مشخصات و ادرس را بر روی صفحه تماس با ما خواهیم گذاشت

 9. سلام من 31 سالمه از شيراز شاغل هستم (پرستار) و يك پسر 3 ساله دارم با وجود اينكه 8 سال است ازدواج كردم ولي هنوز هنگام اينتركورس دچار ترس و اسپاسم عضله ميشوم كه كاملا غير ارادي است و واقعا دليلش رو نميدونم
  ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   این مشکل میتواند ناشی از تعارضات حل نشده،اضطراب درونی، مشکلات فیزیولوژیک و… باشد و توصیه میکنیم توسط یک متخصص اعصاب و روان در شهر خودتان ویزیت و بررسی شوید.
   سپاس

 10. سلام،من بعد از یه دوره 2 ماهه که سر کار میرفتم و کارم تزیین لباس عروس بود به شدت کلر پر لسترسی بود و در همون حین درگیر رابطه جنسی عاطفی شدم که بد فرجامی رسید، و بعد از اون ماجراها و استرسها دچار بیماری روده شدم و گاهی وقتی میخوام برم کولونوسکوپی تمام عضلاتم میلرزه، انا خودم احساس استرسی ندارم و ارومم، میشه بهم بگید باید پیش چه متخصصی ویزیت بشم؟

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   برای خانم دکتر محمدی می توانید در کلینیک شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 11. سلام
  بیماری عجیبی دارم وقتی کسی به چشمانم نگاه میکنه یاچشمام روگرد میکنم یا اخمام تو هم میره به صورت ناخوداگاه و چشمام میسوزه خواستم ببینم بیماریم چیه و ایا درمان داره

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   امکان تشخیص به صورت غیر حضوری امکان پذیر نمی باشد در صورت تشخیص درست بهتر است به صورت حضوری برای جناب دکتر قاسمی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 12. سلام .
  حدود 20 ساله ازدواج کردم دو تا بچه دارم دبیرستانی هستن.با اینکه بچه هام خوبن همسرم هم در کل خوبه ولی خواسته ها و ارزشهامون متفاوته … نگران آینده خودم با همسرم هستم.مثلا آیا وقتی بچه هام ازدواج کنن من اصلا میتونم با همسرم شادزندگی کنم چون تفاوتها در افکار و خواسته هامون تا حالا فقط منو یک زن مطیع و گاهی غر زن تبدیل کرد ولی هر کی ما رو ببینه فک میکنه خوشبختبم از دلم که خبر دار میشن میشگه چطور تا حالا زنده موندم.دلواپس شدید به آینده بی اعتمادی به خوب و آروم موندن همسرم هستم و این افکار بدداره کلافه ام میکنه بعضی ها میگن داری غصه چیزی رو میخوری که پیش نیومده ولی من فک می کنم اتفاق افتاده و من فقط دارم مدارا میکنم بخاطر بچه ها. راستش اصلا حس خوبی ندارم.لطفا کمکم کنین آیا مریضم یا احتمالا طلاق عاطفی که میگن همینه؟

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   بله ممکن است این شرایط به دلیل اختلافات عمیق بین شما و همسرتان بوجود آمده باشد و به نوعی دچار افسردگی شده باشید ولی بهرحال نمیتوان اظهار نظر دقیق کرد و در این مرحله شما نیازمند کمک حرفه ای هستید.برای اینکار میتوانید برای آقای دکتر شیبانی در کلینیک شریعتی یا آقای دکتر صلحی در کلینیک آزادی یا رسالت نوبت ویزیت بگیرید
   سپاس

 13. باسلام دختری هستم که بسیار استرس دارم .همیشه منفی بافی میکنم .وبسار از اینده میترسم. و اصلا اعتماد به نفس ندارم.منفی فکر کردم بیچاره ام کرده.میشه لطف کنید بگید به کدوم متخصص مراجعه کنم؟باسپاس

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   در صورت درمان دارویی خانم دکتر محمدی در کلینیک شریعتی و در صورت درمان غیر دارویی برای خانم امیری نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 14. سلام من ٣٥سالمه جدا شدم يه پسره ٥ساله دارم خيلي زود عصباني ميشم و كنترل خودمو از دست ميدم ولي خيلي زود پشيمون و آروم ميشم عصبانيت در حده دعوا و مرافس ولي براحتي و با كوچكترين چيز عصبي ميشم مشكلاتي از كودكي داشتم وارد رابطه اي كه ميدونم مسمومه ميشم و رنج و عذاب ميكشم ولي قدرت قطع اون رابطه رو ندارم براحتي تحت تاثيره حرف قرار ميگيرم قدرت تصميم گيريم خيلي ضعيفه خودم فكر ميكنم به روانكاو احتياج دارم ميشه لطفا راهنماييم كنيد پيشه كدوم دكترتون بايد برم

 15. سلام.
  اقایی هستم 42 ساله مدت 18 ساله ازدواج کردم .بغیر از دوست داشتن هیچ گونه تفاهمی با همدیگر نداریم هر دو احساس می کنیم دیگری بی منطقه و هر کدوممون احساس می کنیم که خودمون درست می گیم ،یک بار از هم جدا شدیم ولی بعد 6دوباره برگشتیم سر زندگیمون،الانم مدت 2 ساله از هم جدا زندگی می کنیم ولی نه می تونیم تمومش کنیم ونه ادامه بدیم .اگر راه حل یا متخصصی که بتونه کمکم کنه معرفی کنید ممنون می شیم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   جناب دکتر شیبانی ( زوج درمانگر ) در کلینیک شریعتی

 16. سلام
  من ۳۲ سالمه و دو ساله که ازدواج کردم زندگیم خوبه و دوستش دارم ولی موقع ارتباطمون به همه ی اتفاقای بد و نقاط منفی زندگیم فکر میکنم و نمیتونم حس خوبی توی نزدیکی هامون داشته باشم ، البته یکی ز دلایلش اینه که همسرم موقع اینکار هیچ حرفی نمیزنه و ههه چی توی سکوت میگذره ، به نظر شما چه دکتری میتونه به ما کمک کنه؟

 17. سلام من 34 سالمه 9 ماهه با مردی که قبلا ازدواج کرده و از زنش جدا شده نامزد کردم تازگیها میگه من از تو روحیه نمیگیرم نمیتونم باهات ارتباط برقرار کنم اون دوست داشتنی که اوایل ازدواجمون بود به جای اینکه زیاد تر بشه داره کم رنگ تر میشه من وقتی به حرفاش عمیقا فکر کردم احساس کردم مشکل از منه تو ارتباط برقرار کردن مشکل دارم یه بار دوستم بهم گفت که یه چیزی تو وجودت هست که نمیذاره کسی بهت نزدیک بشه باهات ارتباط بگیره راستم میگفت میدونم مشکلم چیه ولی نمیدونم چیکار باید بکنم باید به یه روانکاو مراجعه کنم ؟ تا اون چیزی که توی ضمیر ناخود آگاه منه و نمیذاره با کسی ارتباط برقرار کنم از بین بره لطفاً راهنماییم کنین در ضمن من تو تبریز زندگی میکنم اگه میشه یه روانکاو خوب و مجرب بهم معرفی کنین ازتون ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین دوست ندارم زندگیم شروع نشده تموم بشه

  • دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   در ابتدا نیاز به بررسی وضعیت موجود واقع گرایانه وجود دارد و قدم بعدی احتمالز میز شاید اقدامات طولانی مدت تر زوج درمانی و یا روان درمانی فردی میباشد.
   برای بررسی و درمان میتوانید به دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی مراجعه نمایید.

 18. سلام، همسر من ۲۹ ساله هستش و یه فرد به ظاهر خیلی اروم،به طوری که تو محیط کار و اطرافیان همه خیلی دوستش دارن، در مدت شش سال زندگی مشترک گاهی از لحاظ روحی به هم میریخت و گاهی میگفت که از گذشته خودش و تو سری خور بودنش متنفره، اما الان چند ماهه شرایط خوبی نداره به شدت بی حوصله، عصبی و زود رنج شده، شبها تو خواب حرف میزنه و راه میره، مرتب حرفها و فکرهای منفی و نا امید کننده داره،از خودش خیلی نا امیده و میگه از همه ادمها متنفرم، بو و صدای ادمها حالم و بد میکنه، از خودکشی حرف میزنه و… خیلی مشکلات وحشتناک دیگه، من نمی دونم واقعا به چه دکتری مراجعه کنم، روانکاو؟ روانشناس؟ اعصاب و روان؟ اگه ممکنه راهنماییم کنید.

  • دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

   سلام دوست گرامی، توصیه میشود وی را نزد روانپزشک ببرید. در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگرید تا برای یکی از روانپزشکان حاذق تایم ویزیت هماهنگ شود. امیداورم به زودی مشکل همسرتان رفع شود.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه