خانه / سلامت روان / رنگ اتاق چگونه بر روحیه شما تاثیر می گذارد؟

رنگ اتاق چگونه بر روحیه شما تاثیر می گذارد؟

رنگ اتاق چگونه بر روحیه شما تاثیر می گذارد؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Feb 11Rating:

روانشناسی رنگ ها

اگر چه دانشمندان به طور کامل ارتباط بین رنگ و خلق و خو را درک نکرده اند اما این یک واقعیت علمی است که رنگ بر خلق و خوی ما تاثیر می گذارد.

از آنجایی که رنگ هایی که ما انتخاب می کنیم بر چگونگی عملکرد ما ، فکر ما و احساس ما تاثیر می گذارند، ما باید شخصیت هر رنگ را در هنگام انتخاب طرح رنگ یک اتاق در نظر بگیریم.

بطور کلی بهتر است رنگ اتاق ترکیبی از رنگ های سرد و گرم باشد.

رنگ های گرم:
رنگ های گرم  مانند قرمز-نارنجی، قرمز ، زرد و زرد-سبز می باشند. این رنگ ها درخشان و گرم و نرم است.استفاده از رنگ های گرم در اتاق های کوچک باعث می شود این اتاق ها کوچکتر به نظر برسد و استفاده از این رنگ ها در اتاق های بزرگ تر باعث ایجاد حس صمیمیت می شوند.

رنگ های سرد:
رنگ های سرد ، واقع نقطه مقابل رنگ های گرم هستند و شامل بنفش ، آبی و آبی-سبز اند. این رنگ ها می توانند اثرات آرام بخش نیز داشته باشند. رنگ های سرد برای فضاهای با نور طبیعی زیاد مناسب ترند و برای اتاق های کم نور چندان مناسب نیستند. رنگ های سرد باعث می شوند اتاق های کوچک بزرکتر به نظر برسند و همچنین این رنگ ها باعث ایجاد حس آرامش می شوند.

رنگ های خنثی
با توجه به تعریف فنی از رنگ ها،رنگ های خنثی به رنگ های سفید ،خاکستری و سیاه گفته می شود، اما در تزئینات ، رنگ های خنثی یک تعریف گسترده تر دارند و شامل طیف وسیعی از رنگ ها هستند. در دکوراسیون رنگ های خنثی معمولا به دلیل داشتن ته رنگ سرد یا گرم،عملا به صورت سایه ای از رنگ های سرد یا گرم بکار می روند.

رنگ اتاق خواب

رنگ آبی

رنگ آبی می توانید سبب ایجاد حالت آرامش،و تسکین شود و به همین دلیل آبی انتخابی محبوب برای اتاق خواب است. آبی همچنین می تواند به بهبود تمرکز و بهره وری نیز کمک کند ، بنابراین آبی آرام ممکن است انتخاب مناسبی برای یک دفترکار  و یا اتاق مطالعه باشد.همچنین رنگ آبی باعث می شود شما احساس تمیزی کنید،لذا استفاده از آن در اتاق لباسهای تمیز یا حمام کمک کننده است.با این حال رنگ آبی تیره می تواند احساس غم و اندوه به ما بدهد، و می تواند به ویژه در اتاق با نور طبیعی کم بسیار سرد به نظر برسد. در این اتاق،استفاده از آبی با تن گرم یا خاموش انتخاب بهتری است.

رنگ قرمز
رنگ قرمز رنگ عشق و شور و انرژی است . قرمز می تواند سطح انرژی را بالا  ببرد – نشان داده شده است که رنگ قرمز سبب افزایش فشار خون و ضربان قلب می شود و همچنین باعث تحریک اشتها و گفتگو می شود. اگر شما می خواهید که رنگ اتاق خواب خود و یا اتاق نشیمن تان را قرمز انتخاب کنیدبهتر است از رنگ قرمز تند استفاده نکنید و از قرمز نرم تر و ظریف تر بهره ببرید.

رنگ زرد
رنگ زرد باعث احساس شادی و  پر انرژی بودن می شود .در عین حال رنگ زرد – به خصوص سایه روشن زرد – می تواند باعث خستگی و اضطراب شود. رنگ زرد برای اتاق های کم نور بسیار مناسب است ، همچنین زرد یک انتخاب عالی برای رنگ سقف است.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - رنگ اتاق چگونه بر روحیه شما تاثیر می گذارد؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه