خانه / زندگی سالم / رفلکسولوژی پا

رفلکسولوژی پا

 رفلکسولوژی پا

  در حال حاضر رفلکسولوژی به یکی از برنامه های مراقبت های پزشکی قابل اعتنا تبدیل شده است. که به منظور بالا بردن  تأثیر درمان های پزشکی در بیمارستانها توسط فیزیوتراپیست و متخصص کایروپراکتیک انجام می شود.

این یک معجزه یا چیزی شبیه به آن نیست. گاهی اوقات مانند سایر روش های درمانی، ممکن است به چند جلسه نیاز داشته باشید.

بازتاب شناسی پا می تواند به کاهش درد مفاصل و عضلات، تسکین سر درد و دندان درد، بهبود عملکرد سیستم های اصلی بدن کمک کند.

رفلکسولوژی پا با استفاده از فشار روی نقاط خاص  در کف پا انجام می شود. این مورد چیزی شبیه به آنچه در طب سوزنی یا طب فشاری انجام می شود نیست.

 در کف هر پا بیش از 7200 پایانه عصبی وجود دارد. هر عضو و بخشی از بدن به وسیله اعصاب با مغز و نخاع متصل هستند. تصور می شود بازتاب شناسی پا نیز بسیار به این شیوه عمل می کند.

رفلکسولوژی پا می تواند گردش خون در بخش ها مختلف بدن را تقویت کند. که به نوبه خود باعث افزایش اکسیژن در بخش های مختلف بدن می شود. افزایش جریان خون کمک می کند تا مواد سمی از ساختار هر سلول بدن در طول روز دور شوند.

اعتقاد بر این است که رفلکسولوژی پا در کاهش اثرات علائم استرس، کمر درد، اضطراب، میگرن، ناباروری، کمبود خواب، بی قراری و … مفید است.

فواید رفلکسولوژی پا

_ کاهش اضطراب

_ بهبود کیفیت خواب

_ ایجاد انرژی بیشتر

_ کاهش خستگی

_ متعادل‌سازي تمام سيستمهاي يازده‌گانه بدن

_ تحريك آن نواحي از بدن و ذهن كه عملكرد صحيح ندارند و آرام سازي نواحي پرفعاليت‌

_  کنترل درد  با افزايش آزادسازي اندورفين‌

_  افزایش عملكرد سيستم ايمني  و جريان لنفاتيك.

_  بالا بردن سطح تمرکز

_ بهبود گردش خون

ترجمه بخش های مختلف بدن با توجه به تصویر:

Brain مغز-Ear گوش – Eye چشم – Glands غدد – Nose بینی – Throat گلو – Thaimus تیموس – Heart قلب – Liver کبد – Adernal glands غدد فوق کلیوی – Spine ستون فقرات – Bladder مثانه – Small intestine روده کوچک – Pelvis لگن – Sciatic nerve عصب سیاتیک – Sinuses سینوس ها – Shouldar شانه ها – Diaphragm دیافراگم – Gallbladder کیسه صفرا – Kidneys کلیه ها – Colon روده بزرگ – Appendix آپاندیس – Pelvis / Buttock لگن / باسن – Spleen طحال – Stomach معده – Pancreas پانکراس

منبع:

Healthdigzet

footwork

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه