خانه / روانپزشکی / افسردگی / راه حل های ساده برای زندگی افراد افسرده

راه حل های ساده برای زندگی افراد افسرده

 مرد افسرده

از تمامی ابزارهای موجود (مانند کتاب های کمک به خود و یا تغییر نگرش) استفاده کنید واجازه دهید دیگران به شما کمک کنند .

همیشه خودتان را مشغول نگه دارید. نشستن، به تنهایی یا فکر کردن در مورد تمام اتفاقات بد در زندگی بدون بیان آنها به کسی ، افسردگی شما را بدتر میکند.

نوشتن یک هدف ساده اما پر معنی که برای رسیدن وعمل به آن نیاز به تمرکز دارد و با دست یافتن به آن به خود پاداش دهید.

از مقایسه خودتان با افراد دیگراجتناب کنید. زیرا در این صورت خودتان را در پایین ترین نقطه در گذشته در نظر می گیرید. اگر شما شروع به مقایسه کردید ، بهتر است با یاددآوری و یادداشت یک یا چند موفقیت درگذشته، افکار منفی را از خودتان دور کنید.

 زندگی خود را تغییر دهید، به خانواده و دوستان خود نزدیک شوید. شما ممکن است در ابتدا، از ابراز افسردگی خود خجالت بکشید، اما پنهان کردن افسردگی  از کسانی که میتوانند از شما حمایت و مراقبت کنند، درست نیست. شما ممکن است از کارهایی که آنها برایتان انجام دهند شگفت زده شوید.

یک مشکل اصلی که افراد مبتلا به افسردگی رنج می برند، فقدان انگیزه است. خودتان را مجبور به انجام فعالیتهای به شدت بزرگ نکنید. در عوض، کارهای بزرگ را به مجموعه ای ازفعالیت های کوچک تقسیم کنید و با مدیریت وظایف خود را انجام دهید. سعی کنید بر چیزی که می توانید انجام دهید تمرکز کنید، حتی اگر احساس می کنید بسیار کوچک است . اهداف واقع بینانه و گام های کوچک اجازه می دهد تا شما احساس موفقیت و غرور کنید، که به نوبه خود نه تنها شما را به هدف خود از انجام این پروژه نزدیکتر میکند، بلکه اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. این افزایش اعتماد به نفس برای به دست آوردن انگیزه تان موثراست. حتی اگر با کارهای ساده مانند : تماس با یک دوست، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم و هر چیزی که شما را مشغول نگه می دارد ،بدست آید.

محیط اطراف خود را زیبا کنید و چیزهایی را که شما را ناراحت میکند از زندگیتان حذف کنید.

 

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه