خانه / زندگی سالم / خواب / راهکاری برای داشتن یک مغز سالم

راهکاری برای داشتن یک مغز سالم

 

خواب خوب

داشتن خواب خوب در شب می تواند به داشتن مغزی سالم کمک کند و برای مغز ضروری است.

طی یک مطالعه ای که توسط محققان سوئدی در ژانویه سال 2014  بر روی افراد جوانی که از خواب محروم شده بودند انجام شد ، نشان داده شد که میزان غلظت خون در این افراد افزایش یافته که همین امر منجر به آسیب مغزی میشود.

یکی از این محققین گفت :

از دست دادن یک شب خواب کامل ،افزایش غلظت خون را به دنبال داشت و باعث از بین رفتن مولکول های مغزی میشود که با این عمل، ترویج فرآیندهای عصبی را به همراه خواهد داشت.

در این مطالعه از 15 نفر از افراد سالم و جوانی که دارای وزن طبیعی بودند استفاده کردند که به مدت 2 شب در آزمایشگاه خواب اقامت داشتند، شرکت کنندگان کاملا از خواب محروم شدند ، قبل و بعد از هر شب نمونه خون آنها مورد آزمایش قرار گرفتند.

با بررسی مولکول های مغزی از جمله :مولکول های سلول های عصبی (اسب های کاری سیستم عصبی مرکزی ) و سلول های گلیا (سلول هایی که سلول های عصبی را پشتیبانی میکنند ) که با هم بافت مغز را تشکیل می دهند ، آسیب دیده بودند.

بهتر است قبل از اینکه مشکلات خواب باعث فرسودگی و آسیب سلولهای مغزی شما شود به متخصص در این زمینه مراجعه و درخواست کمک کنید.

تیم متخصص اختلالات خواب مرکز آلومینا ، با کمک شما عزیزان ،خواب راحت را به شما هدیه خواهند داد.

منبع :

 MNT

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی  روانشناس، نوروتراپیست و درمانگر اختلالات خواب
  • مدیر دپارتمان روانشناسی مرکز آلومینا
مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه