خانه / آموزش / راهکاری برای برخورد با افکار منفی در اضطراب و افسردگی

راهکاری برای برخورد با افکار منفی در اضطراب و افسردگی

راهکاری برای برخورد با افکار منفی در اضطراب و افسردگیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Apr 14Rating:

آیا شما هم تا بحال دچار افسردگی و اضطراب شده اید؟ اگر پاسخ تان به این سوال مثبت است باید لحظه هایی را به خاطر بیاورید که به خود بد و بیراه گفته اید! مشکلات خود را بیشتر از آنچه که واقعا هست بزرگ نمایی کرده اید و در ذهن خود با خودتان جنگیده اید و از دست خود عصبانی شده اید!

یکی از کارهایی که باعث می شود که حالتان بهتر شود این است که ذهن خود را به آرامش دعوت کنید و ایرادهایتان را بپذیرید اما نه به صورت منفعلانه ! با این کار شما افکار منفی مخدوش تان را پیدا می کنید و خودتان را به آرامش دعوت می کنید.

اضطراب بدون دارو

این روش چگونه کار می کند:

برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید باید بدانید که فکرهای نادرست زیادی در سر شما وجود دارد و الزاما همه آن ها مربوط به نالایقی شما نمی شود. ممکن است یکی از باورهای مخرب شما این باشد که همیشه از خود توقع دارید که بهترین باشید یا هیچگاه از خود توقع شکست ندارید! در این روش شما باید خودتان را با این واقعیت روبه رو کنید که قرار نیست همواره موفق باشید و اگر در کاری شکست خوردید شکست خود را بپذیرید اما نکته مهم اینجاست که وقتی با منتقد درون خود صحبت می کنید باید به او یادآور شوید که شما شکست خود را پذیرفته اید و به واقع همه انسان ها شکست می خورند !

ممکن است در ابتدا تصور کنید که شما از مدت ها عیوب خود را پذیرفته اید و درواقع از خیلی قبل تر شما خود را آدم شکست خورده اید می دانستید و دیگر اثربخشی این روش چه فایده ای دارید؟

درواقع باید بدانید که این شیوه پذیرفتن، شیوه پذیرفتن ناسالم است. این با پذیرفتن سالم تفاوت فراوان دارد. پذیرفتنی که ناسالم باشد با احساس هایی نظیر خشم، نومیدی و احساس درماندگی و ناراحتی همراه است در صورتیکه در پذیرفتن سالم دقیقا برعکس این موضوع مصداق دارد زیرا با احساس هایی نظیر شادی و اعتماد به نفس همراه است.

برای اینکه این روش را آغاز کنید باید برای افکار مثبت تان از ضمیر ” من ” و برای افکار منفی تان از ضمیر ” تو ” استفاده کنید. مهم است که ضمیرها جابه جا نشوند. در واقع سعی کنید با ضمیر ” تو ” به خودتان حمله کنید و با ضمیر ” من” از خودتان دفاع کنید و عیب تان را به صورت واقع بینانه ای ببینید. تمرین زیر می تواند برای شما کمک کننده باشد:

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - راهکاری برای برخورد با افکار منفی در اضطراب و افسردگی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه