خانه / آموزش روابط / راهکارهایی برای عذر خواهی از کودک

راهکارهایی برای عذر خواهی از کودک

عذر خواهی از کودک

_ برای رفتارتان عذر خواهی کنید نه برای خودتان. شما می توانید به کودک خود بگویید « من در مورد آنچه اتفاق افتاده بود فکر کردم و اصلاً کاری که انجام داده ام یا حرفی که زده ام را دوست نداشتم».

_  لحظاتی به خودتان  استراحت بدهید.شما می توانید بگویید « متاسفم، من الان اصلاً نمی توانم درست فکر کنم. لحظاتی به من فرصت بده، دوباره پیش تو باز می گردم».

_ ازکودک خود بپرسید که چه کار متفاوتی می توانستید انجام دهید. از او درخواست کنید تا به شما بگوید که چه کار دیگر می توانستید انجام دهید و اجازه دهید آزادانه پیشنهادات خود را مطرح کند، می توانید بگویید « من خیلی اوضاع را شلوغش کردم» کودکان دوست دارند والدین اشتباهات خود را بپذیرند.

_ دفعه ی بعد سعی کنید به جای عکس العمل سریع با او شوخی کنید، با خنده به او بگویید، « قصد داری دوباره منو دیوونه کنی».

_ با یاد داشته باشید که هیچ پدر و مادری کامل نیست،در مورد پاسخ های خودتان، رفتارهایتان فکر کنید، در مورد چیزهایی که کمک می کند والدین خوبی باشید فکر کنید در مورد اتفاقاتی که می افتد مطالعه کنید و راه های مقابله صحیح با آنها را پیدا کنید.

_ بخصوص در مورد آنچه که دفعه ی بعد می توانید در مقابل رفتار کودک انجام دهید بدون آنکه حرفهایی بزنید که نیاز به عذر خواهی داشته باشد،فکر کنید. کدام رفتارهای کودک باعث بروز واکنش های بد از سمت شما می شود؟ می توانید نفس عمیقی بکشید کمی قدم بزنید و در مورد اینکه چه برخوردی کنید بهتر است فکر کنید.

منبع:

pbs

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه