خانه / آموزش روابط / راهکارهایی برای عذر خواهی از کودک

راهکارهایی برای عذر خواهی از کودک

راهکارهایی برای عذر خواهی از کودکReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Nov 30Rating:

عذر خواهی از کودک

_ برای رفتارتان عذر خواهی کنید نه برای خودتان. شما می توانید به کودک خود بگویید « من در مورد آنچه اتفاق افتاده بود فکر کردم و اصلاً کاری که انجام داده ام یا حرفی که زده ام را دوست نداشتم».

_  لحظاتی به خودتان  استراحت بدهید.شما می توانید بگویید « متاسفم، من الان اصلاً نمی توانم درست فکر کنم. لحظاتی به من فرصت بده، دوباره پیش تو باز می گردم».

_ ازکودک خود بپرسید که چه کار متفاوتی می توانستید انجام دهید. از او درخواست کنید تا به شما بگوید که چه کار دیگر می توانستید انجام دهید و اجازه دهید آزادانه پیشنهادات خود را مطرح کند، می توانید بگویید « من خیلی اوضاع را شلوغش کردم» کودکان دوست دارند والدین اشتباهات خود را بپذیرند.

_ دفعه ی بعد سعی کنید به جای عکس العمل سریع با او شوخی کنید، با خنده به او بگویید، « قصد داری دوباره منو دیوونه کنی».

_ با یاد داشته باشید که هیچ پدر و مادری کامل نیست،در مورد پاسخ های خودتان، رفتارهایتان فکر کنید، در مورد چیزهایی که کمک می کند والدین خوبی باشید فکر کنید در مورد اتفاقاتی که می افتد مطالعه کنید و راه های مقابله صحیح با آنها را پیدا کنید.

_ بخصوص در مورد آنچه که دفعه ی بعد می توانید در مقابل رفتار کودک انجام دهید بدون آنکه حرفهایی بزنید که نیاز به عذر خواهی داشته باشد،فکر کنید. کدام رفتارهای کودک باعث بروز واکنش های بد از سمت شما می شود؟ می توانید نفس عمیقی بکشید کمی قدم بزنید و در مورد اینکه چه برخوردی کنید بهتر است فکر کنید.

منبع:

pbs

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - راهکارهایی برای عذر خواهی از کودک

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه