خانه / تربیت فرزندان / سرگرمی / راهنمای ست کردن رنگ لباس

راهنمای ست کردن رنگ لباس

راهنمای ست کردن رنگ لباسها

موقع لباس پوشیدن، بسیاری از مردم با این مشکل که کدام رنگ لباس ها با هم مطابقت دارند، روبرو می شوند، بعضی ها هم برای خود یک سبک شخصی دارند که ممکن است جذاب و یا بسیار خسته کننده باشد. چرا نباید بتوانید رنگ هایی که دوست دارید بپوشید و شخصیت و احساس خود را نشان دهید.

در زمینه ترکیب رنگ و لباس پوشیدن تعدادی قانون وجود دارد که شاید کمک کند به راحتی بتوانید یک ترکیبی زیبا و جذاب برای لباس پوشیدن انتخاب کنید.

انواع رنگ ها:

_ رنگ های خنثی

سیاه

سفید

خاکستری

_  رنگ های سرد

آبی

سبز

رنگ هایی با توناژ آبی مثل بنفش کم رنگ

_ رنگ های گرم

قرمز

نارنجی

زرد

صورتی

رنگ هایی با توناژ صورتی

_ رنگ های خنثی گرم

کرم

بژ

قهوه ای مایل به زرد

قهوه ای

تئوری رنگ ها  چگونه ترکیب لباس ها با هم تأثیر می گذارد؟

رنگ های مکمل (Complemtary Colors)راهنمای ست کردن رنگ لباسها

رنگ های مکمل در چرخه رنگ های متضاد یکدیگر یافت می شوند .دوره رنگ های مکمل می تواند زمانیکه توسط یک طراح مد توصیه می شود گمراه کننده باشد اما این لزوما به معنای آن نیست که پوشیدن آن ها با هم می تواند شما را کامل کنند!بلکه به این معنی است که آنها یکدیگر را کامل می کنند ، یکدیگر را جلوه می بخشند و روی یکدیگر تاکید می کنند. اینکه بخواهید تصویری عالی و غافلگیر کننده  از خود بسازید بسیار عالیست  اما به شرطی که سعی کنید که از ایجاد یک پوشش مصنوعی خودداری کنید.

رنگ های مکمل را چگونه با هم بپوشیم؟

مگر  یک طراح لباس با اعتماد به نفس باشید که بخواهید از پوشیدن رنگ های مکمل با هم خودداری کنید. چرا تلاش نکنید که یک رنگ را انتخاب کرده و رنگ های متضاد آن را انتخاب کنید مانند سبز با صورتی روشن یا آبی با طلایی.

رنگ های مشابه (Analogous Colours)راهنمای ست کردن رنگ لباسها
رنگ های مشابه  در چرخه رنگ ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند. به خاطر اینکه آنها شبیه به یکدیگر هستند و در ترکیب رنگ ها برای چشم آشنا هستند می تواند برای پوشش یک انتخاب هوشمندانه باشند.

 رنگ های مشابه را چگونه با هم بپوشیم؟

سعی کنید خودتان را به انتخاب سه رنگ مشابه محدود کنید و از انتخاب بیش از سه رنگ خودداری کنید. از دو رنگ مشابه ویک خنثی استفاده کنید.

پالت رنگ برای ترکیب زیبا از لباس پوشیدن

2 رنگ و یک خنثی مثل سبز ،زرد و سفید

1 رنگ و 1 خنثی مثل سیاه و یا قرمز،سیاه و خاکستری

1 رنگ و یک خنثی مثل سیاه و قرمز

2 یا 3 خنثی مثل سفید و سیاه

2 یا 3 خنثی گرم مثل قهوه ای و کرم

راهنمای عمومی رنگها

♦ سفید و کرم را با هم ترکیب نکنید.

♦ قهوه ای و خاکستری را با هم ترکیب نکنید.

♦ سیاه و آبی سورمه ای را با هم ترکیب نکنید.

♦ خودتان را به سه رنگ محدود کنید مگر اینکه رنگ های دیگری جزء طرح لباس شما باشند.

♦ برای لباس پوشیدن خود فقط یک الگو انتخاب کنید.

♦ گاهی اوقات نقاشی با مداد رنگی می تواند ترکیب رنگ زیبا را برای شما ملموس تر نشان دهد پس رنگ ها را کنار هم امتحان کنید.

 منبع:

sostylist

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه