خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / راهنمایی برای والدین دانش اموزان بیش فعال

راهنمایی برای والدین دانش اموزان بیش فعال

تکالیفی برای والدین و دانش اموزان با اختلال بیش فعالی / نقص توجه

دانش آموز بیش فعال

این روز ها که مدارس باز شده است ممکن است خانواده های کودکان با اختلال بیش فعالی با مشکل مواجه شوند در این خصوص آموزش هایی را برای والدین و راحتی خود دانش آموزان ارائه خواهیم داد تا حس موفقیت بیشتری را در خود احساس کنند و بتوانند در مدرسه عملکرد بهتری داشته باشند:

مرحله (1): دادن تکالیف لازم توسط معلم در مدرسه قبل از پایان ساعت درسی و با تن صدای بلند گفته شود و مطمئن شود تا فرد یادداشت کرده است  و یا با والدین تماس بگیرند و تکالیف را  به والدین توضیح دهند یا خود والدین بعد از مدرسه با معلم تماس بگیرد ویا به صورت صوتی تکالیف را برای دانش اموز بیش فعال ضبط کند.

مرحله ()2: تنظیم معمول صفحه اصلی
تنظیم یک زمان خاص ( در بحث با فرزند خود ) برای انجام مشق شب  . برای توسعه عادت مشق شب  واین کار برای حفظ برنامه مهم است تا  دانش آموز بیش فعال با این نوع برنامه هر روز سازگار شود وبرای این کار می توانید از تایمر نیز استفاده کنید تا شروع یا اتمام زمان انجام تکالیف و یا استراحت را به او یاد آوری کند .

 مطالعات نشان می دهد که شروع مشق شب در یک ساعت پس از رسیدن به خانه از مدرسه / فعالیت های بعد از مدرسه کمک می کند تا بچه ها موفق شوند  وبرای انجام تکالیف در منزل بهتر است در یک محل ساکت با نور پردازی خوب باشد وحتما از یک میان وعده هم استفاده کنند.باید سعی کنند تا از انواع وسیله هایی که باعث حواسپرتی میشود جلوگیری کنند.

مرحله (3): مربی کودک خود باشید

بعد از اینکه کودک از مدرسه به منزل آمد تکالیف او را بررسی کنید و به قسمتهای کوچک تر تقسیم کنید تا باعث خستگی در وی نشود به عنوان مثال به ازای هر 45 دقیقه 15 دقیقه استراحت کنند و یا به ازای یک درس راحت یک درس مهم وسخت بخواند یا هنگام نوشتن کلمات کلیدی ومهم را  برجسته سازی کنید تا توجه او را جلب کند ویا با هجی کردن وبخش کردن، باعث افزایش توجه در آنها شوید.

مرحله (4): بعد از اتمام کار وتکالیف توسط فرزندان بیش فعال /نقص توجه ، با ستایش کلامی آنها را تقویت کنید تا وی متوجه شود که شما تلاش سخت وی را تحسین می کنید ، تا انگیزه بیشتری برای انجام تکالیف در روز های آتی داشته باشد.

http://www.additudemag.com/slideshow/1/slide-12.html

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه