خانه / تازه های علم و تکنولوژی / راز سلامتی ،جوانی و زندگی طولانی…

راز سلامتی ،جوانی و زندگی طولانی…

آیا محرومیت جنسی ، می تواند بر سلامتی شما اثر بدی داشته باشد؟

محرومیت جنسی

 طبق مطالعه ای که در دانشگاه میشیگان و در مجله علوم به چاپ رسیده، در واقع رابطه جنسی یکی از اسرار سلامتی،جوانی و زندگی طولانی است .

در این تحقیق نشان داده که اگر مگس میوه ای که بوی مگس ماده به مشامش برسد ولی نتواند به اوبرسد ذخایر چربی اش را از دست داده و استرس بیشتری نسبت به بقیه نرها متحمل میشود ، مقاومت در برابر رابطه جنسی تاحدی اثرات منفی بر سلامت و سیر پیری دارد.

استفاده از آزمایشات ژنتیکی و  بررسی های نورولوژیکی که در این مطالعه انجام شده، انتظار میرود که رابطه جنسی بدون هیچ گونه پاداش جنسی مخل سلامت شده و زندگی را کوتاه می کند.

دانشمندان این دانشگاه بر روی حسگرهای سلول های عصبی که مسئول درک فرومون زنان و همچنین قسمت های مرتبط با پاداش های جنسی مغز هستند را دستکاری کردند.

مگس میوه

این داده ها میتواند اولین مشاهدات مستقیم بر روی فرآیند مغزی وپاداش جنسی باشد که بر روی پیری وسلامت جنسی انجام گرفته است و از نگاه پلیچر دانشمندی که در این مطالعه فعالیت داشته است بیان کرده” پاداش های جنسی منجر به ارتقای سلامت وکاهش روند پیری میشود”.

مگس میوه یک ابزار قدرتمند برای مطالعه پیری بوده است چرا که آنها به طور متوسط 60 روز بیشتر زندگی نمی کنند،اکتشافاتی که بر روی مگس بدست آمده بر روی حیوانات دیگر از جمله موش ها نیز همین نتایج را اثبات کرده است.

برای چند دهه،یکی از قدرتمند ترین راهها برای کاهش سرعت پیری در گونه های مختلف ،محدودکردن مصرف مواد غذایی بود که پلیچر و همکارانش دریافتند که بوی غذا به تنهایی برای سرعت بخشیدن به پیری کافی است و همین دانشمند در مطالعات قبلی خود چارچوب جدیدی را برای چگونگی محدود کردن رژیم غذایی به کار بست.

حال با این مطالعه متوجه شدیم که عوامل دیگری از جمله محرومیت های جنسی نیز می تواند روند پیری را سرعت بخشد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/releases/269520.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه