خانه / بیماریهای مغزواعصاب / رازهای مغز: راه رفتن رقصان!

رازهای مغز: راه رفتن رقصان!

شاید در خیابان یا در فیلم ها دیده باشید که افرادی شبیه به حالت زیر راه می روند،اما علت این اختلال چیست؟

راه رفتن در کره سیدنهام

راه رفتن در کره سیدنهام

راه رفتن در اختلال کره(نوعی بیماری ناشی از اختلال در هسته های قاعده ای مغز) می تواند به دلیل خاصیت حرکات ناگهانی پاها و نوسانات دستها شبیه رقص بنظر برسد.

کره نوع اختلال مغزی ناشی از مشکل در هسته های قاعده ای مغز است که می تواند به دلیل عفونت باکتریایی ، داروها و یا بعضی بیماریهای ژنتیکی و…اتفاق بیفتد.

کره در بیماری هانتینگتون معمولا باعث گردش ، تلو تلو خوردن ، و راه رفتن منقطع شود. در موارد کره شدید،راه رفتن غیر ممکن می گردد وفرد به محض بلند شدن زمین میخورد.

راه رفتن در کره با پاهای باز،زانوی خم شده و حرکات پیچشی و بی هدف در دستها همراهی دارد.

در درمان کره در برخی موارد داروهای نورولپتیک مانند هالوپریدول موثر است ولی در بسیاری از اوقات تمرکز پزشک در درمان روی درمان بیماری زمینه ای است.

 

 فیلم اختلال راه رفتن در کره:

 

دکتر متخصص سردرد

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان  اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه