خانه / تازه های علم و تکنولوژی / دلیل شگفت انگیز عمر طولانی زنان

دلیل شگفت انگیز عمر طولانی زنان

پیرزن

در میان بسیاری از گونه های جانوری،انسان و زنان طول عمر بیشتری دارند.در طول سالهای گذشته تحقیقات زیادی برای پی بردن به دلیل عمر بیشتر زنان نسبت به مردان انجام شده است.در حال حاضر، تحقیقات جدید از ژاپن نشان می دهد دلیل که می تواند بررسی شود: سیستم ایمنی بدن زنان خیلی آهسته پیر می شود.

یک تیم پژوهشی در دانشگاه پزشکی و دندان پزشکی توکیو،نمونه خون 356 مرد و زن سالم بین سنین 20 تا 90 سال را تجزیه و تحلیل کردند.آنها به ویژه  سطوح سیتوکین، گلبولهای سفید و مولکولهایی که در تعامل با سلولها ی سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماریها واکنش نشان می دهند را بررسی و اندازه گیری کردند.

همانطور که از تحقیقات قبلی انتظار می رفت ،محققان دریافتند که سلول های سفید با بالا رفتن سن کاهش می یابند،اما آنها همچنین تفاوتهایی در دو جنس مشاهده کردند: آنها در مردان کاهش تندتر سلولهای –T که در برابر عفونت ها و سلولهای B که ترشح آنتی بادی را به عهدا دارند ثبت کردند.

آنها همچنین در یافتند که افزایش مورد انتظار در سلولهای کشنده  طبیعی وابسته به سن و سلول CD4 T، در زنان نسبت به مردان با نرخ بالاتری افزایش یافت.

ما بر اساس مطالعات انجام شده در جوندگان می دانیم که به نظر می رسد سلول های بدن زن برای ترمیم زخم ها بهتر از بدن مرد عمل می کنند. زنان همچنین دارای یک مزیت بقاء هستند زیرا آنها 10 سال بعد از مردان دچار بیماریهای قلبی عروقی می شوند اغلب در سنین بین 70 تا 80 در مقابل 50 تا 60سال.

زنان همچنین ممکن است یک تکامل مبتنی بر بیولوژیک داشته باشند برای اینکه نقش زنان در تولید مثل برای بقاء بسیار حیاتی است. نه تنها زنان جنین خود را به دنیا می آورند بلکه در سا لهای اولیه کودکی از او مراقبت می کنند.نقش مردان در تولید مثل محدود است، به همین دلیل ممکن است طول عمر در مردان برای تداوم گونه ها خیلی حیاتی نباشد.

در حالی که زنان می توانند از ویژگی های ذاتی ژنتیک خود بهره مند شوند، هیچ یک از این دلایل طبیعی در مقابل زندگی فقیر و ناسالم تضمین کننده طول عمر نخواهد بود. مثال این موضوع افزایش سرطان ریه در بین زنان به دلیل سیگار کشیدن زیاد است.

منبع:

http://www.drweilblog.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه