خانه / آموزش روابط / دفعات نرمال رابطه جنسی

دفعات نرمال رابطه جنسی

دفعات نرمال رابطه جنسیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Oct 6Rating:

 

بر طبق منابع روانپزشکی موجود بیشتر افراد متاهل حدود سه بار در ماه با هم رابطه جنسی دارند و کمتر از 8درصد افراد بیش هفته ای 4 نوبت نزدیکی دارند.هفته ای دو تا سه بار سکس میانگین قابل قبول در کتابهاست، اما اغلب با افزایش سن، سالهای ازدواج،تولد فرزندان،شرایط  کاری، بیماریها و سایر استرسهای محیطی این عدد کاهش پیدا میکند.در جامعه ما متاسفانه این میانگین بسیار پایین تر از حد  متعارف و قابل قبول است.

 

دفعات نرمال رابطه جنسی

 

میتوان گفت هیچ استاندارد نرمالی برای دفعات سکس وجود ندارد،و هر زوجی استاندارد خاص خودش را دارد و به هیچ وجه نمیبایستی در این مورد خودتان را با زوجهای دیگر قیاس کنید.آنچه مهم است اینست که تعداد دفعات رابطه جنسی بر اساس توافق زوجین باید باشد.اما خیلی اوقات این تفاهم جنسی وجود ندارد و یکی از زوجین دفعات سکس بیشتر و دیگری سکس کمتری میخواهد و همین سرمنشا بروز ناسازگاریها و اختلافات در این حوزه و بطبع گسترش نارضایتی به دیگر حوزه های زندگی زناشویی است.اگر عدم تفاهم جنسی در دفعات سکس خیلی فاحش و زیاد باشد شاید نتوان برای حفظ رضایت هر دو طرف  کار زیادی کرد و به این قسمت کار باید درمانگران محترم در مشاوره های قبل ازدواج توجه زیادی کنند و این نکته را به زوجین گوشزد کرده تا با هوشیاری کامل تصمیم گیری و انتخاب نمایند.در صورتیکه دو نفر با تفاوت نه چندان فاحش در میل جنسی با هم ازدواج کنند و خودشان نیز بخواهند برای هماهنگی و تطابق بیشتر با یکدیگر تلاش کنند مراجعه به سکس تراپیست میتواند به آنها در جهت برقراری تفاهم جنسی کمک کند تا با آموزشهایی که در این جلسات دریافت میکنند ، هر دونفر به چیزی که میخواهند برسند بدون اینکه همدیگر را آزار دهند.

 

تا وقتی سکس بر اساس نیازهای جسمی و روانی فرد باشد و دیسترس(ناراحتی) برای خودش و یا همسرش ایجاد نکند هیچ خطر و عوارضی ندارد و جای نگرانی نیست.

 

 

نویسنده: دکتر بهاره صباغ ابریشمی

روانپزشک-سکس تراپیست

فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی زنجان

فارغ التحصیل رشته روانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تهران

دارای رتبه چهار بورد تخصصی کشوری در رشته اعصاب و روان

برای کسب نوبت ویزیت با ایشان اینجا را کلیک کنید.

دکتر بهاره صباغ ابریشمی

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - دفعات نرمال رابطه جنسی

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه