خانه / زندگی سالم / خانواده سالم / دستورالعمل هایی برای زندگی سالم (2)

دستورالعمل هایی برای زندگی سالم (2)

والدین شاد

مثبت بیاندیشید: اگر یک متفکر مثبت باشید این نوع تفکر به شما کمک خواهد کرد که زندگی و جهان را به جای ناامیدی ، با امید بنگرید.ابتدا، شما باید یاد بگیرند که افکار منفی خود را به رسمیت شناخته و آنها را با افکار مثبت قوی تر جایگزین کنید. یافتن حداقل پنج چیز که برای آنها شکرگزار هستید و یادآوری آنها به صورت روزانه موجب خوشحالی شما میشود.

اگر شما مثبت تر فکر کنید، میتوانید مثبت تر عمل کنید. در مورد چیزهای مثبت در زندگی خودتان با دیگران صحبت کنید وکارهایی انجام دهید که به شما احساس مثبتی بدهد.

اگر شما زمان کمتری را به ناله و شکایت در مورد چیزهای کوچک اختصاص دهید که شما را ناراحت میکند و بیشتر زمان خود را به ستایش از چیزهایی است که به شما لبخند میزند،دهید ؛ میتوانید افکار مثبت بیشتری داشته باشید.

ظاهر خود را خوب نگه دارید: اگر شما روزانه زمان بیشتری را برای حفظ ظاهر و بهداشت خود اختصاص دهید، احساس بهتری نسبت به خود پیدا می کنید. مراقبت از بدن خود به صورت روزانه از طریق دوش گرفتن، مسواک زدن وشانه کردن مو، استفاده از دئودرانت و لوسیون ها ی ضد تعریق ، کرم های مرطوب کننده و اسپری نه تنها به بهداشت و زیبایی شما کمک میکند ؛ بلکه با تغییر روحیه موجب افزایش اعتماد به نفس شما میشود.

با داشتن شغل یا انجام کاری مفید هرقدر هم ساده و پیش پا افتاده باشد ،اعتماد به نفس و ارزش شما را بهبود می بخشد.

اگر شما فکر می کنید که داشتن اضافه وزن سبب افسردگی شما است، پس با تعیین یک هدف برای بهبود این جنبه از ظاهرتان ، خلق و خوی خود را بهبود بخشید.

منبع:

www.wikihow.com

 

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه