خانه / روانشناسی / جلسات درمانی روانشناسی از راه دور مکمل درمان حضوری!

جلسات درمانی روانشناسی از راه دور مکمل درمان حضوری!

جلسات درمانی روانشناسی از راه دور مکمل درمان حضوری!Reviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 29Rating:

درمان

در یک مطالعه ی جدید، محققان روانشناسی، به این نتیجه رسیده اند که،جلسات در مانی مبتنی بر وب ،موثرتر از مشاوره های چهره به چهره(حضوری) می باشد.

 یافته ها ی محققان بالینی دانشگاه زوریخ، نشان می دهد که 3 ماه بعد از درمان ،بیمارانی که به شکل آنلاین مشاوره های درمانی خود را دریافت می کردند، کمتر رنج می برند و با توجه به گزارشها ،نسبت به کسانی که به شیوه های مرسوم( حضوری) درمان می شده اند، پیشرفت قابل مقایسه ای داشته اند.

در این بررسی، 6 درمانگر و 62 مراجع حضور داشته اند،که اکثر این مراجعان از افسردگی متوسط رنج می بردند. بیماران به شکلی تصادفی به دو گروه تقسیم شدند  و یک گروه، شیوه ی درمان حضوری و گروه دیگر به شیوه ی اینترنتی تحت درمان قرار گرفتند. گروه ها درطول 8 جلسه تمرینات درمان رفتار شناختی را که می توانست به  شکل شفاهی و مکتوب باشد،دریافت کردند.

بیماران گروه درمان اینترنتی، یک وظیفه مکتوب ازقبل تعیین شده را در هر جلسه باید انجام می دادند، مانند: بیان تصورات منفی درباره ی خودشان.

به گفته ی سرپرست تحقیق : آندریاس مارکر« در هر دوگروه، مقدار افسردگی به میزان قابال توجهی کاهش یافت. اما در53 درصد ازگروه درمان به شیوه ی آنلاین، در مقایسه با 50 درصد گروه درمان حضوری، علائمی از افسردگی باقی نمانده بود.

بعلاوه، 3 ماه بعد از اتمام درمان ،از مزایای درمان اینترنتی این بود که 57 در صد این بیماران در مقایه با 42 درصد گروه درمان حضوری، هیچ گونه علائمی از افسردگی را نشان ندادند.

در هر گروه طبق نظر سنجی برای رضایت از درمان، 96 در صد گروه اینترنتی در مقابل 91 در صد گروه حضوری از درمان رضایت داشته اند.

آندریاس مارکر، همچنین می گوید، بر اساس شواهد: خدمات روان درمانی به شکل آنلاین می تواند یک مکمل بسیار خوب برای مراقبت های درمانی  باشد.

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - جلسات درمانی روانشناسی از راه دور مکمل درمان حضوری!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه