خانه / روانشناسی / جلسات درمانی روانشناسی از راه دور مکمل درمان حضوری!

جلسات درمانی روانشناسی از راه دور مکمل درمان حضوری!

درمان

در یک مطالعه ی جدید، محققان روانشناسی، به این نتیجه رسیده اند که،جلسات در مانی مبتنی بر وب ،موثرتر از مشاوره های چهره به چهره(حضوری) می باشد.

 یافته ها ی محققان بالینی دانشگاه زوریخ، نشان می دهد که 3 ماه بعد از درمان ،بیمارانی که به شکل آنلاین مشاوره های درمانی خود را دریافت می کردند، کمتر رنج می برند و با توجه به گزارشها ،نسبت به کسانی که به شیوه های مرسوم( حضوری) درمان می شده اند، پیشرفت قابل مقایسه ای داشته اند.

در این بررسی، 6 درمانگر و 62 مراجع حضور داشته اند،که اکثر این مراجعان از افسردگی متوسط رنج می بردند. بیماران به شکلی تصادفی به دو گروه تقسیم شدند  و یک گروه، شیوه ی درمان حضوری و گروه دیگر به شیوه ی اینترنتی تحت درمان قرار گرفتند. گروه ها درطول 8 جلسه تمرینات درمان رفتار شناختی را که می توانست به  شکل شفاهی و مکتوب باشد،دریافت کردند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

بیماران گروه درمان اینترنتی، یک وظیفه مکتوب ازقبل تعیین شده را در هر جلسه باید انجام می دادند، مانند: بیان تصورات منفی درباره ی خودشان.

به گفته ی سرپرست تحقیق : آندریاس مارکر« در هر دوگروه، مقدار افسردگی به میزان قابال توجهی کاهش یافت. اما در53 درصد ازگروه درمان به شیوه ی آنلاین، در مقایسه با 50 درصد گروه درمان حضوری، علائمی از افسردگی باقی نمانده بود.

بعلاوه، 3 ماه بعد از اتمام درمان ،از مزایای درمان اینترنتی این بود که 57 در صد این بیماران در مقایه با 42 درصد گروه درمان حضوری، هیچ گونه علائمی از افسردگی را نشان ندادند.

در هر گروه طبق نظر سنجی برای رضایت از درمان، 96 در صد گروه اینترنتی در مقابل 91 در صد گروه حضوری از درمان رضایت داشته اند.

آندریاس مارکر، همچنین می گوید، بر اساس شواهد: خدمات روان درمانی به شکل آنلاین می تواند یک مکمل بسیار خوب برای مراقبت های درمانی  باشد.

 

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه