خانه / روانشناسی / در محل کارتان از این 8 اشتباه اجتناب کنید

در محل کارتان از این 8 اشتباه اجتناب کنید

این 8 اشتباه را نباید در محل کارتان داشته باشید

ما به طور مداوم، در محل کار مشغول برنامه های خود هستیم ، گاهی اوقات ممکن است فراموش کنیم یا ندانیم که چگونه می توانیم دیدگاه های خود را مطرح کنیم و یا روابط کاری را شکل دهیم.گاهی اوقات ما بارها و بارها یک اشتباه را تکرار می کنیم. حتی دلیل اشتباه خود را بررسی نمی کنیم. این اشتباهات اگر دقیق نباشید حتماً به کار شما لطمه خواهد زد . اینجا به برخی از اشتباهات رایج سر کار که باید از از آنها اجتناب کنید اشاره می شود.

بیش از حد سیاست به خرج دادن

 همه ی ما در مورد سیاست های محل کار چیزهایی شنیده ایم و انها را به کار می گیریم اگر بیش از حد سیاسیت داشته باشید بیشتر از اینکه یک کارمند به نظر به برسید یک سیاستمدار دیده می شوید. وقتی در محیط کار بیش از حد با سیاست رفتار کنید، در بین همکاران و مدیرتان به فردی خود شیرین تبدیل می شوید، و همچنین باعث می شود همکارانتان احساس های منفی مثل حسادت به شما داشته باشند، که نتیجه خوبی نخواهد داشت، دنیای امروز دنبال شفافیت، صراحت و صداقت می باشد . وقتی روابطتان را با سیاست مدیریت کنید، اطرافیان، شما را آدم ساختگی و کسی که پنهان کار است می شناسند.

انجام چند وظیفه به طور همزمان

اگر در یک زمان روی چند پروژه کار کنید، نمی توانید همه آن ها را کامل و درست انجام دهید. همچنین تمرکزتان را بر روی کاری که اولویت دارد از دست می دهید. کارفرمایان دنبال نیروهایی هستند که بتوانند کارهایشان را اولویت بندی کنند و در زمان تعیین شده به پایان برسانند.

همچنین در جلسات کاری، نکات ساده و مهمی هستند که رعایت کردن آن ها ضروری است، مثلا با موبایل کار نکنیم، ایمیل چک نکنیم و تمام توجهمان به صحبت ها باشد و پاسخ گوی مسئولیت هایمان باشیم.

از کارشکایت کردن

در هر سمتی که هستید ، نباید از کار خود شکایت کنید،  اگر کارتان یا مدیرتان را دوست ندارید، لازم نیست همه همکاران و اطرافیانتان این مساله را بدانند، و راه حل این مساله گفتن به همکاران و پخش کردن این موضوع در محیط کار نیست، زیرا نه تنها مشکل شما حل نمی شود بلکه خیلی سریع این مساله از طریق دیگران به گوش مدیرتان می رسد و مشکل بزرگتر و دشوارتر خواهد شد. به جای گله کردن به دنبال کشف جاذبه های کارتان و ایجاد انگیزه در خودتان باشید. می توانید با مدیرتان ارتباط برقرار کنید تا  شما را با توجه به استعدادهایتان در پروژه ها شرکت دهد.

قول دادن به  انجام کاری که قادر به انجام آن نیستید

گاهی اوقات لازم است به بعضی پروژه ها نه بگویید. وقتی پروژه های زیادی را قبول می کنید ممکن است نتوانید آن ها را درست و به موقع تحویل دهید. زمانی که شما فقط قول می دهید و عمل نمی کنید و در توانایی هایتان اغراق می کنید، اعتبارتان را در معرض خطر قرار داده اید، و به مرور زمان اطرافیان به شما اطمینان نخواهند کرد. اگر پروژه ای در حال انجام دارید و می دانید که نمی توانید آن را به موقع انجام دهید، بهتر است هرچه سریع تر به مدیرتان اطلاع دهید.

تظاهر به  توانمندیهای بسیار برای کسب سمت بالاتر

خیلی از کارمندها مخصوصا جوان تر ها دوست دارند از روز اول در بالاترین رده قرار گیرند ، در صورتی که باید نقش و جایگاه خودتان را بدانید و در همان سمت عمل کنید و ادعایی نداشته باشید. بهتر است با کمک گرفتن از افراد با تجربه به مرور پیشرفت کنید. برای حرفه ای شدن احتیاج به زمان دارید و موفقیت یک روزه یا یک هفته ای  بدست نمی آید. در نهایت شما پیشرفت می کنید اما امروز به وضعیتی که هستید احترام بگذارید و موقعیت خود را در آن تثبیت کنید.

معطوف کردن تمام توجه و تمرکزتان به کار خودتان

 اگر تمام توجه تان را فقط به یک کار معطوف کنید،نمی توانید پیشرفت کنید و روبه جلو گام بردارید. شما باید به طور مداوم انتظارات بیشتر و گرفتن مسئولیت های بالاتر را در فکر داشته باشید. زیرا باعث می شود توقع اطرافیان از شما در همان سطح باقی بماند، پروژه های دیگری را هم امتحان کنید وانجام دهید، تا استعدادهای شما نمایان شوند. همچنین با افراد جدید در ارتباط باشید، مثلا همیشه با یک گروه ناهار نخورید، شاید در همین ارتباطات ساده، موقعیت کاری بهتری را بیابید و شما را به تیم دیگری معرفی کنند.

استفاده نکردن از فرصت ها

بیشتر مردم خیلی وقت ها راحت از کنار فرصت هایی که برایشان پیش می آید، رد می شوند . حتی اگر عاشق شغلتان هستید باز هم باید دنبال موقعیت بهتر و پول بیشتری باشید. اگر به جایگاهی که دارید قانع باشید پیشرفت نخواهید کرد.

درس نگرفتن از اشتباهات

اشتباهات می توانند با ارزش باشند، اما تنها زمانی که از آن ها درس بگیرید. اگر آن ها را مخفی کنید، ممکن است آن اشتباه هات را دوباره و دوباره تکرار شوند. سعی کنید دلایل اشتباهات را بررسی کنید و از آنها درس بگیرید، با این کار نشان می دهید که بیشتر پتانسیل رهبری را دارید.

منبع:

quickbase.intuit

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه