خانه / روانشناسی / در محل کارتان از این 8 اشتباه اجتناب کنید

در محل کارتان از این 8 اشتباه اجتناب کنید

در محل کارتان از این 8 اشتباه اجتناب کنیدReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Feb 15Rating:

این 8 اشتباه را نباید در محل کارتان داشته باشید

ما به طور مداوم، در محل کار مشغول برنامه های خود هستیم ، گاهی اوقات ممکن است فراموش کنیم یا ندانیم که چگونه می توانیم دیدگاه های خود را مطرح کنیم و یا روابط کاری را شکل دهیم.گاهی اوقات ما بارها و بارها یک اشتباه را تکرار می کنیم. حتی دلیل اشتباه خود را بررسی نمی کنیم. این اشتباهات اگر دقیق نباشید حتماً به کار شما لطمه خواهد زد . اینجا به برخی از اشتباهات رایج سر کار که باید از از آنها اجتناب کنید اشاره می شود.

بیش از حد سیاست به خرج دادن

 همه ی ما در مورد سیاست های محل کار چیزهایی شنیده ایم و انها را به کار می گیریم اگر بیش از حد سیاسیت داشته باشید بیشتر از اینکه یک کارمند به نظر به برسید یک سیاستمدار دیده می شوید. وقتی در محیط کار بیش از حد با سیاست رفتار کنید، در بین همکاران و مدیرتان به فردی خود شیرین تبدیل می شوید، و همچنین باعث می شود همکارانتان احساس های منفی مثل حسادت به شما داشته باشند، که نتیجه خوبی نخواهد داشت، دنیای امروز دنبال شفافیت، صراحت و صداقت می باشد . وقتی روابطتان را با سیاست مدیریت کنید، اطرافیان، شما را آدم ساختگی و کسی که پنهان کار است می شناسند.

انجام چند وظیفه به طور همزمان

اگر در یک زمان روی چند پروژه کار کنید، نمی توانید همه آن ها را کامل و درست انجام دهید. همچنین تمرکزتان را بر روی کاری که اولویت دارد از دست می دهید. کارفرمایان دنبال نیروهایی هستند که بتوانند کارهایشان را اولویت بندی کنند و در زمان تعیین شده به پایان برسانند.

همچنین در جلسات کاری، نکات ساده و مهمی هستند که رعایت کردن آن ها ضروری است، مثلا با موبایل کار نکنیم، ایمیل چک نکنیم و تمام توجهمان به صحبت ها باشد و پاسخ گوی مسئولیت هایمان باشیم.

از کارشکایت کردن

در هر سمتی که هستید ، نباید از کار خود شکایت کنید،  اگر کارتان یا مدیرتان را دوست ندارید، لازم نیست همه همکاران و اطرافیانتان این مساله را بدانند، و راه حل این مساله گفتن به همکاران و پخش کردن این موضوع در محیط کار نیست، زیرا نه تنها مشکل شما حل نمی شود بلکه خیلی سریع این مساله از طریق دیگران به گوش مدیرتان می رسد و مشکل بزرگتر و دشوارتر خواهد شد. به جای گله کردن به دنبال کشف جاذبه های کارتان و ایجاد انگیزه در خودتان باشید. می توانید با مدیرتان ارتباط برقرار کنید تا  شما را با توجه به استعدادهایتان در پروژه ها شرکت دهد.

قول دادن به  انجام کاری که قادر به انجام آن نیستید

گاهی اوقات لازم است به بعضی پروژه ها نه بگویید. وقتی پروژه های زیادی را قبول می کنید ممکن است نتوانید آن ها را درست و به موقع تحویل دهید. زمانی که شما فقط قول می دهید و عمل نمی کنید و در توانایی هایتان اغراق می کنید، اعتبارتان را در معرض خطر قرار داده اید، و به مرور زمان اطرافیان به شما اطمینان نخواهند کرد. اگر پروژه ای در حال انجام دارید و می دانید که نمی توانید آن را به موقع انجام دهید، بهتر است هرچه سریع تر به مدیرتان اطلاع دهید.

تظاهر به  توانمندیهای بسیار برای کسب سمت بالاتر

خیلی از کارمندها مخصوصا جوان تر ها دوست دارند از روز اول در بالاترین رده قرار گیرند ، در صورتی که باید نقش و جایگاه خودتان را بدانید و در همان سمت عمل کنید و ادعایی نداشته باشید. بهتر است با کمک گرفتن از افراد با تجربه به مرور پیشرفت کنید. برای حرفه ای شدن احتیاج به زمان دارید و موفقیت یک روزه یا یک هفته ای  بدست نمی آید. در نهایت شما پیشرفت می کنید اما امروز به وضعیتی که هستید احترام بگذارید و موقعیت خود را در آن تثبیت کنید.

معطوف کردن تمام توجه و تمرکزتان به کار خودتان

 اگر تمام توجه تان را فقط به یک کار معطوف کنید،نمی توانید پیشرفت کنید و روبه جلو گام بردارید. شما باید به طور مداوم انتظارات بیشتر و گرفتن مسئولیت های بالاتر را در فکر داشته باشید. زیرا باعث می شود توقع اطرافیان از شما در همان سطح باقی بماند، پروژه های دیگری را هم امتحان کنید وانجام دهید، تا استعدادهای شما نمایان شوند. همچنین با افراد جدید در ارتباط باشید، مثلا همیشه با یک گروه ناهار نخورید، شاید در همین ارتباطات ساده، موقعیت کاری بهتری را بیابید و شما را به تیم دیگری معرفی کنند.

استفاده نکردن از فرصت ها

بیشتر مردم خیلی وقت ها راحت از کنار فرصت هایی که برایشان پیش می آید، رد می شوند . حتی اگر عاشق شغلتان هستید باز هم باید دنبال موقعیت بهتر و پول بیشتری باشید. اگر به جایگاهی که دارید قانع باشید پیشرفت نخواهید کرد.

درس نگرفتن از اشتباهات

اشتباهات می توانند با ارزش باشند، اما تنها زمانی که از آن ها درس بگیرید. اگر آن ها را مخفی کنید، ممکن است آن اشتباه هات را دوباره و دوباره تکرار شوند. سعی کنید دلایل اشتباهات را بررسی کنید و از آنها درس بگیرید، با این کار نشان می دهید که بیشتر پتانسیل رهبری را دارید.

منبع:

quickbase.intuit

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه