خانه / خدمات تخصصی / بیوفیدبک / در حین انجام نوروفیدبک نیازی به حضور درمانگر است یا خیر؟

در حین انجام نوروفیدبک نیازی به حضور درمانگر است یا خیر؟

 

درمانگر

خیلی از والدین و مراجعین با ما تماس می گیرند و تمایل دارند که خودشان دستگاه را تهیه کرده و در منزل مانند دستگاه های دیگر ( پلی استیشن) انجام دهند اما در جواب خیلی از این افراد و والدین محترم باید گفته شود که نوروفیدبک واقعا بازی نیست و نیاز به تخصص های خاص در حیطه های مختلف مخصوصا شناخت  امواج مغزی و آشنایی با اصول روانشناسی و دیگر علوم دارد .

 

در حین انجام جلسات نوروفیدبک نیز درمانگر باید حضور مستمر داشته باشد و این طور نیست که دستگاه را فعال کرده و سنسورها را در محل مورد نظر گذاشته و وی اتاق را ترک کند بلکه درمانگر باید به طور کامل موارد مختلف را بررسی کرده و با توجه به نوع عملکرد مراجع باید بازخوردهای مناسبی ارائه دهد و امواج را هر لحظه مورد بررسی قرار دهد.

 

البته جدای از بررسی امواج و نوع بازخوردها ،اصول اخلاقی ایجاب می کند که درمانگر حضور داشته و بتواند ارتباط عاطفی مناسب با مراجع خود داشته باشد و حضور وی منجر به دلگرمی و تشویق مراجع خواهد شد مخصوصا اگر مدت زیادی از جلسات درمانی گذشته باشد و مراجع ( مخصوصا کودکان) با درمانگر خود ارتباط خوبی برقرار کرده باشند.

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ( روانشناس ،نوراتراپیست)

 

در مرکز مغز واعصاب و روان آلومینا خدمات تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک توسط متخصصین نوروتراپی انجام می گردد

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه