خانه / تازه ترین خبرها / درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظهReviewed by مدیر بخش توسعه و تحقیق on Jul 9Rating:

درمان جدید آلزایمر : بازیابی کامل عملکرد حافظه

75 درصد از موشهای آزمایشگاهی بازگشت کامل حافظه داشتند. 

New Alzheimers treatment fully restores memory function - درمان جدید آلزایمر :  بازیابی کامل عملکرد حافظه

محققان استرالیایی با تکنولوژی اولتراسوند غیر تهاجمی توانستند پلاک های آمیلوئید نوروتوکسیک مغز را پاکسازی و از بین ببرند- ساختار مسئول از دست دادن حافظه و کاهش عملکرد شناختی در بیماران مبتلا به آلزایمر.

بیماری آلزایمر نتیجه تشکیل دو نوع ضایعه است : پلاک های  آمیلوئید و لایه های نوروفیبریلاتوری.

پلاک آمیلوئید بین نورون ها نشسته و در نهایت خوشه متراکم مولکول بتا آمیلوئید را می سازد. این ترکیب نوع چسبنده ایی از پروتئین است که توده شده و پلاک سازی می کند.

لایه های نوروفیبریلاتوری  در داخل سلول های عصبی مغز یافت می شوند.علت تشکیل این لایه ها : پروتئین تاو به توده ایی حجیم و نامحلول تبدیل و رشته های بسیار کوچک به نام میکروتوبول برای نگهداری این توده در کنار هم تشکیل می شود که انتقال مواد مغذی و اندامک ها را مختل می کند- همانند پیچیدن لوله جارو برقی و مختل کردن کار آن.

از آنجا که واکسن و یا اقدام پیشگیرانه ایی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، راه حل در پیشگیری از ساخت پلاک های آمیلوئید و پروتیین تاو در مغز دیده شد. بر این اساس محققین استرالیایی تحقیقی جدید انجام دادند و نتایج تازه ایی به دست آوردند.

در این تحقیق با استفاده از نوع خاصی از اولتراسوند به نام اولتراسوند متمرکز و درمانی، امواج صوتی غیر تهاجمی به بافت های مغز وارد شد. این امواج با ایجاد نوسانات فوق العاده سریع به آرامی سد خونی مغز را باز کردند- لایه محافظ مغز در برابر باکتری. این عمل باعث تحریک سلولهای میکروگلیای مغز شد- این سلولها اساسا “جارو برقی اضافات مغزی” هستند. بنابراین فعالسازی آنها به منزله ی پاکسازی توده های سمی بتا آمیلوئید است – مسئول بدترین علایم آلزایمر. 

در این تحقیق نشان داده شد که بدون استفاده از درمان دارویی می توان آلزایمر را درمان و عملکرد حافظه را به طور کامل بازگرداند.

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - درمان جدید آلزایمر :  بازیابی کامل عملکرد حافظه

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه