خانه / بیماریهای مغزواعصاب / آشنایی با داروها / درمان بی میلی جنسی با روش غیر هورمونی

درمان بی میلی جنسی با روش غیر هورمونی

 

داروی فلیبانسرین با نام تجاری گیروسا یا همان ویگرایی که برای اختلال بی میلی در زنان مورد استفاده قرارمیگیرد، درمان غیر هورمونی برای زنان یائسه که توسط سازمان غذا وداروی ایالات متحده مورد تائید می باشد،است.

داروی بی میلی

با توجه به مطالعاتی که انجام شده است بی میلی جنسی شایع ترین شکایت جنسی در زنان است که از هر 10 نفر ،یکی به این اختلال دچار است.

یکی از علل این اختلال ، مربوط به انتقال دهنده های عصبی وعدم تعادل میان این انتقال دهنده ها است مانند سروتونین که یک مهار کننده است و دوپامین و نوراپی نفرین به عنوان تحریک کننده میل جنسی هستند ،این دارو باعث افزایش عملکرد جنسی میشود.

 منبع:

http://en.wikipedia.org/wiki/Flibanserin

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

2 نظر

  1. سلام آیا بیماری دیابت نوع دو تاثیری دربی میلی جنسی دارد .بعد از 50سالگی چند بار نزدیکی به همسر درماه توصیه میشود

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه