خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / درمان اوتیسم به کمک حیوانات خانگی!!

درمان اوتیسم به کمک حیوانات خانگی!!

%d8%a7%d9%88%d8%aa%db%8c%d8%b3%d9%85-%d9%88-%d8%ad%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c

تحقیقات جدید انجام شده نشان می دهند که تعامل داشتن با یک حیوان خانگی مزیت های زیادی برای کودکان مبتلا به اوتیسم دارد. با این حال نویسنده تاکید می کند که لازم است حساسیت های هر کودک و خانواده وی مورد توجه قرار گیرند.

این تحقیق در مورد ارتباط کودکان مبتلا به اوتیسم با سگ ها انجام شد. حدود دو سوم خانواده های این کودکان دارای سگ بودند. از این 94 درصد خانواده ها معتقد بودند که کودک آنها به شدت به حیوان خانگی وابسته است. حتی خانواده هایی که سگ نداشتند نیز معتقد بودند که فرزند آنها از برقراری ارتباط با سگ ها لذت می برد.

قبل از این محققان دریافته بودند که خانواده هایی که از حیوان خانگی مراقبت می کنند، فرزندانی دارند که روابط اجتماعی قوی تری با دیگران برقرار می کنند. به این ترتیب بررسی ها در مورد تاثیر موقت بازی با یک موجود زنده بر روی مهارت های اجتماعی کودکان مبتلا به اوتیسم نیز ادامه پیدا کرد. تعدادی از متخصصان اوتیسم نیز برنامه هایی درمانی با استفاده از اسب ترتیب دادند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

دکتر گرچن کارلایل در این زمینه می گوید: ” سگ ها رابطه بی قید و شرط و همراهی بدون قضاوت با کودک مبتلا به اوتیسم برقرار می کنند و کودک بیمار نیز از این نوع رابطه بهره های زیادی می برد.”

در هنگام انتخاب حیوان خانگی لازم است که والدین نیازها و حساسیت های کودک خود را با دقت در نظر بگیرند. انتخاب یک حیوان خانگی مهم است، اما انتخاب یک حیوان برای کودک مبتلا به اوتیسم یک تصمیم بسیار جدی می باشد. به عنوان مثال کودکی که به راحتی آشفته می شود یا به سر و صدا حساس است، با یک سگ فعال یا سگی که زیاد پارس می کند، دچار مشکل خواهد شد.

منبع:

https://www.autismspeaks.org/science/science-news/autism-and-pets-more-evidence-social-benefits

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

لیزر مو

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه