خانه / تربیت فرزندان / اوتیسم / درمان اوتیسم به کمک حیوانات خانگی!!

درمان اوتیسم به کمک حیوانات خانگی!!

درمان اوتیسم به کمک حیوانات خانگی!!Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Oct 26Rating:

%d8%a7%d9%88%d8%aa%db%8c%d8%b3%d9%85-%d9%88-%d8%ad%db%8c%d9%88%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c

تحقیقات جدید انجام شده نشان می دهند که تعامل داشتن با یک حیوان خانگی مزیت های زیادی برای کودکان مبتلا به اوتیسم دارد. با این حال نویسنده تاکید می کند که لازم است حساسیت های هر کودک و خانواده وی مورد توجه قرار گیرند.

این تحقیق در مورد ارتباط کودکان مبتلا به اوتیسم با سگ ها انجام شد. حدود دو سوم خانواده های این کودکان دارای سگ بودند. از این 94 درصد خانواده ها معتقد بودند که کودک آنها به شدت به حیوان خانگی وابسته است. حتی خانواده هایی که سگ نداشتند نیز معتقد بودند که فرزند آنها از برقراری ارتباط با سگ ها لذت می برد.

قبل از این محققان دریافته بودند که خانواده هایی که از حیوان خانگی مراقبت می کنند، فرزندانی دارند که روابط اجتماعی قوی تری با دیگران برقرار می کنند. به این ترتیب بررسی ها در مورد تاثیر موقت بازی با یک موجود زنده بر روی مهارت های اجتماعی کودکان مبتلا به اوتیسم نیز ادامه پیدا کرد. تعدادی از متخصصان اوتیسم نیز برنامه هایی درمانی با استفاده از اسب ترتیب دادند.

دکتر گرچن کارلایل در این زمینه می گوید: ” سگ ها رابطه بی قید و شرط و همراهی بدون قضاوت با کودک مبتلا به اوتیسم برقرار می کنند و کودک بیمار نیز از این نوع رابطه بهره های زیادی می برد.”

در هنگام انتخاب حیوان خانگی لازم است که والدین نیازها و حساسیت های کودک خود را با دقت در نظر بگیرند. انتخاب یک حیوان خانگی مهم است، اما انتخاب یک حیوان برای کودک مبتلا به اوتیسم یک تصمیم بسیار جدی می باشد. به عنوان مثال کودکی که به راحتی آشفته می شود یا به سر و صدا حساس است، با یک سگ فعال یا سگی که زیاد پارس می کند، دچار مشکل خواهد شد.

منبع:

https://www.autismspeaks.org/science/science-news/autism-and-pets-more-evidence-social-benefits

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان جایروس

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - درمان اوتیسم به کمک حیوانات خانگی!!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه