خانه / تربیت فرزندان / رشد و تکامل / دختران در سن بلوغ بخوانند : آشنایی با بلوغ

دختران در سن بلوغ بخوانند : آشنایی با بلوغ

 

بلوغ.

اگر شما بین سنین 8 و 14 هستند ، شما احتمالا در سنین شروع بلوغ هستید وتغییراتی چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روانی و احساسات ممکن است در این سن برای شما اتفاق بیفتد.

دوران بلوغ ممکن است که چند سال طول بکشد و به دنبال آن تغییرات شگفت انگیزی را در بدن خود خواهید دید.

بدن شما  سرنخی است برای اینکه شما متوجه شوید که از لحاظ فیزیکی یک فرد بالغ هستید .

برخی از این نشانه ها تغییراتی در بزرگ شدن باسن و سینه های شما است و ممکن است مادر از شما بخواهد که از لباس های زیر مخصوص زنان استفاده کنید .

رشد موها را در همه جای بدنتان خواهید دید مخصوصا در نواحی آلت تناسلی ، زیر بغل و در پاها بیشتر محسوس است که البته بهتر است بهداشت فردی را مخصوصا در ناحیه تناسلی رعایت کنید.

فعال شدن غدد عرق و داشتن تعریق مخصوصا در زیر بازوها ی شما که بهتر است از مام های ضد تعریق و خوشوب کننده بدن استفاده کنید.

در سن بلوغ ممکن است صورت شما جوش بزند ،بهتر است پوست خود را همیشه تمیز نگه داشته و اگر وجود این جوش ها شما آزرده می کند بهتر است با پزشک متخصص صحبت کنید.

از لحاظ احساسی هم بسیار تحریک پذیر میشوید و مانند یک قایقی که بر طوفان افتاده است می مانید گاهی غمگین،گاهی آرام، گاهی احسا غم وتنهایی می کنید  در واقع این دوره نوعی ورود به خودتان است که البته طبیعی است .

بیشتر در مورد خودتان ، هویتتان کنجکاو شده و درصدد پیدا کردن هویت خود هستید.

با پدرو مادرتان بحث هایی می کنید و درصدد اثبات و استدلال کارهای خود هستید و ارتباط شما با دوستانتان بیشتر خواهد بود.

منبع:

.kramesonline

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه