خانه / آموزش روابط / داشتن چند بار رابطه جنسی در هفته منجر به خشنودی افراد میشود؟

داشتن چند بار رابطه جنسی در هفته منجر به خشنودی افراد میشود؟

تا به حال رابطه جنسی تان را کنترل کرده اید؟

احساستان را بعد از داشتن رابطه جنسی بررسی کرده اید؟

رابطه جنسی

روابط جنسی ظاهرا مانند درآمد منجر میشود تا مردم خوشحال شوند  و حتی آنها خوشحال ترند اگر کمی بیشتر درآمد داشته باشند.

شادکامی با رابطه جنسی بیشتر درارتباط است این می تواند وابسته به  افراد در مورد همسالانشان و ارتباطشان ونوع باورهایشان باشد.

با استفاده از داده های نظر سنجی ملی و تجزیه و تحلیل آماری در افرادی که رابطه جنسی بالایی را گزارش داده اند با سطح شادکامی آنها رابطه مستقیم داشته و نتایج هبستگی بالایی را نشان داده اند.

همچنین متوجه شدند افرادی که نسبت به همسالانشان رابطه جنسی کمتری داشته اند نارضایتی بیشتری را اعلام کرده اند.

داشتن رابطه جنسی بیشتر ، ما را خوشحال می کند،اما فکر کردن به این که ما رابطه جنسی بیشتری نسبت به افراد دیگر داریم حتی ما را خوشحالتر نیز می کند.

در این مطالعه ، افرادی که رابطه جنسی 2 تا 3 مرتبه در هفته داشته اند 55 % بیشتر سطح بالایی از خشنودی را گزارش کرده اند و آنهایی که یک بار داشتن رابطه جنسی را در هفته گزارش داده بودند وسطح شادمانی را تجربه کرده بودند با همان مقدار کم ، حدود تنها، 14 % بودند .

اما تمامی مطالبی که گفته شد بستگی به ویژه گی های شخصیتی ونیاز افراد دارد که هر فرد با توجه به تفاوتهای فردی متفاوت خواهد بود .

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه