خانه / بیماریهای مغزواعصاب / سردرد / داروهای گیاهی تشدید کننده میگرن!

داروهای گیاهی تشدید کننده میگرن!

جینکو

داروهای گیاهی همیشه بی خطرترین گزینه موجود نیستند. برخی از گیاهان ممکن است خطرناک باشند یا با داروهای میگرن تداخل کنند.

داروهای تجویزی برای میگرن ممکن است با گیاهان دارویی زیر تداخل کنند:

  • اکیناسه
  • سیر ( در دوزهای بالا )
  • جینکو
  • جینسینگ
  • مخمر سنت جان
  • ریشه والرین

این گیاهان توانایی کبد برای پردازش دارو را کاهش می دهند که این موضوع ممکن است باعث یک تداخل خطرناک دارویی شود. به عنوان مثال، مصرف مخمر سنت جان با ضد افسردگی های سه حلقه ای می تواند جدی و حتی کشنده باشد.

در میان گیاهان دارویی مطالعات نشان داده اند که  جینکو ،جینسنگ ،مخمر سنت جان و ریشه والرین ممکن است نشانه های میگرن را بدتر کنند.

بنابراین واجب است که در مورد هر گیاه ، ویتامین و یا مکمل های غذایی که مصرف می کنید با پزشکتان صحبت کنید.

تحقیقات بیشتر در مورد تداخلات دارویی گیاهان با داروهای میگرن و اثرات گیاهان بر میگرن در جریان است که از طریق سایت مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا شمارا در جریان جدیدترین تحقیقات قرار خواهیم داد.

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی درمان انواع سردرد و میگرن در ایران است.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

 دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه