خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / اضطراب نکات مثبتی هم دارد!

اضطراب نکات مثبتی هم دارد!

اضطراب نکات مثبتی هم دارد!Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Dec 29Rating:

 روانشناسی بنام آلیسون بروکس ، دکتری از دانشگاه هاروارد  بر روی افزایش عملکرد با اضطراب تحقیقی را انجام داده  است.

طرحهای پژوهشی، همه در مجله انجمن روانشناسی آمریکا در روانشناسی تجربی چاپ  شده اند که بر روی بررسی عملکرد در 3 حیطه مورد آزمایش قرار گرفته از جمله : آواز خواندن،  ، زبان عمومی  و ریاضی .

دکتر بروکس می گوید: در مورد احساسات خود صحبت کنید تا نفوذ بیشتری در مورد چگونگی احساسات داشته باشید، تحقیقات نشان داده است که زمانی که دچار اضطراب هستیم عملکرد بهتری ارائه خواهیم داد.

چرا این کار بهتر از تلاش برای آرام کردن است ؟

ترس از عملکرد”  وضعیت انگیختگی ” است که نسبت به حالت آرام بودن به موقعیت هیجان انگیز نزدیک تر است، به عنوان مثال دکتر بروکس توضیح می دهد است :

هیجان و اضطراب هر در دو سطح بالایی از انگیختگی دارند و افراد در این سطوح بالای انگیختگی بیشتر تلاش می کند و به احساسات خود بیشتر فکر می کنند و تلاش می کنند تا اضطرابشان را کنترل کنند اما وقتی خودشان را آرام کنند دیگر چنین انگیزه ای ندارند.

سطحی از اضطراب

در تحقیقی که توسط دکتر بروکس انجام شد نشان داد که شرکت کنندگان در گروه هیجان زده  به طور متوسط 8% از افرادی که در گروه آرامش بودند عملکرد بهتری داشتند،در تمامی این افراد علائم اضطرابی شان مورد کنترل قرار گرفته بود.

اما هیجان در طیف مثبت اضطراب قرار دارد و جنبه منفی آن که همان اضطراب است باید کنترل شود و بهترین درمان برای رفع اضطراب روش درمانی بیوفیدبک و روش رفتاری – شناختی CBT می باشد که هر دو روش به طور کاملا تخصصی ،درمرکز مغز واعصاب و روان آلومینا انجام می گردد.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/270641.php

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - اضطراب نکات مثبتی هم دارد!

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه