خانه / آموزش روابط / خوشبختی زناشویی در … همسران

خوشبختی زناشویی در … همسران

خوشبختی

یافته های جدید نشان داده است که یک رابطه پایدارو بلند مدت زناشویی به تنظیم احساسات همسران بستگی دارد. این مطالعه در مجله احساسات به چاپ رسیده است.

محققان دریافته اند که افراد بعد از ازدواج قادر هستند آرامش خود را بدست آورند اما بعد از گذشت مدتی ،ممکن است اختلافاتی میان زوجین ایجاد شود وآرامش وشادی آنها از بین برود اما انها باید قادر باشند تا مجددا آرامش خود را بازیابند.

محققان فعل وانفعالات و اختلافات وچگونگی حل تعارضات 80 زوج که میانسال یا مسن بودند را ثبت کرده اند و بررسی هایی انجام داده اند و نشان داده که رضایت زناشویی با تغییرات ژنتیکی نیز مرتبط است.

بسیاری از زوجین هنگام عصبانیت ، همدیگر را تهدید کرده و طرف مقابل را تحقیر می کنند اما مطالعه نشان داده است که همسران نقش بسیار مهمی در آرام کردن زوج دیگر را  دارا هستند.

وتحقیقات نشان داده است که زنان در کنترل خشم و مدیریت دعواهای زناشویی واحساسات بهتر توانسته اند عمل کنند.

ما همیشه در بحث های زناشویی باید مراقب رفتار ،نوع صحبت کردن و حتی تن صدا و نگاه هایمان باشیم چرا که هر کدام از این مسائل می تواند در بر گیرنده مسائلی باشد که ممکن است طرف مقابل ما را برنجاند،اگر در کنترل خشم و مدیریت احساسات خود دچار مشکل هستید بهتر است از یک زوج درمانگر یا متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

به امید روزی که همه ما بتوانیم بر احساسات خود واقف وکنترل داشته باشیم.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268524.php

 

مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا

مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست.

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی (روانشناس ، نوروتراپیست و درمانگر روابط زناشویی،بهداشت و رفتارهای جنسی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه