خانه / آموزش روابط / خوشبختی زناشویی در … همسران

خوشبختی زناشویی در … همسران

خوشبختی زناشویی در ... همسرانReviewed by مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی on Nov 19Rating:

خوشبختی

یافته های جدید نشان داده است که یک رابطه پایدارو بلند مدت زناشویی به تنظیم احساسات همسران بستگی دارد. این مطالعه در مجله احساسات به چاپ رسیده است.

محققان دریافته اند که افراد بعد از ازدواج قادر هستند آرامش خود را بدست آورند اما بعد از گذشت مدتی ،ممکن است اختلافاتی میان زوجین ایجاد شود وآرامش وشادی آنها از بین برود اما انها باید قادر باشند تا مجددا آرامش خود را بازیابند.

محققان فعل وانفعالات و اختلافات وچگونگی حل تعارضات 80 زوج که میانسال یا مسن بودند را ثبت کرده اند و بررسی هایی انجام داده اند و نشان داده که رضایت زناشویی با تغییرات ژنتیکی نیز مرتبط است.

بسیاری از زوجین هنگام عصبانیت ، همدیگر را تهدید کرده و طرف مقابل را تحقیر می کنند اما مطالعه نشان داده است که همسران نقش بسیار مهمی در آرام کردن زوج دیگر را  دارا هستند.

وتحقیقات نشان داده است که زنان در کنترل خشم و مدیریت دعواهای زناشویی واحساسات بهتر توانسته اند عمل کنند.

ما همیشه در بحث های زناشویی باید مراقب رفتار ،نوع صحبت کردن و حتی تن صدا و نگاه هایمان باشیم چرا که هر کدام از این مسائل می تواند در بر گیرنده مسائلی باشد که ممکن است طرف مقابل ما را برنجاند،اگر در کنترل خشم و مدیریت احساسات خود دچار مشکل هستید بهتر است از یک زوج درمانگر یا متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

به امید روزی که همه ما بتوانیم بر احساسات خود واقف وکنترل داشته باشیم.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/268524.php

 

مرکز خدمات مشاوره و نوروفیدبک  آلومینا

مرکز مشاوره ،بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا از سال 1388 به صورت حرفه ای درمان های روانشناسی و روانپزشکی مشاوره،رواندرمانی، نوروفیدبک و بیو فیدبک را شروع کرده است و مفتخریم که جزء پیشتازان این علم نوین در ایران بوده ایم.

این مرکز با کادر مجرب متشکل از پزشک فوق تخصص اعصاب و روان کودکان و نوجوانان و متخصص روانپزشکی ومتخصص مغز و اعصاب،روانشناس ، و پزشک متبحر و با تجربه در زمینه نوروفیدبک جهت ارائه خدمات نوروفیدبک و مشاوره متخصص مغز و اعصاب و روانشناس در خدمت شماست.

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی (روانشناس ، نوروتراپیست و درمانگر روابط زناشویی،بهداشت و رفتارهای جنسی)

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - خوشبختی زناشویی در ... همسران

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه