خانه / روانپزشکی / افسردگی / خواب و ورزش، سرعت درمان افسردگی را افزایش می دهد !

خواب و ورزش، سرعت درمان افسردگی را افزایش می دهد !

 ورزش

بدن شما نیاز دارد به خوبی تغذیه شود، خوب استراحت کند و باارزش شمرده شود. اگر شما مراقبت از بدن خود را به غفلت بیاندازید می تواند به افسردگی منجر شود. موارد زیرهنگام تلاش برای مقابله با افسردگی اهمیت زیادی دارد:

خواب :

خواب برای بدنی سالم و متعادل ضروری است. کمبود خواب می تواند تفکر منفی را تشدید کند و به راحتی می توان چرخه معیوب خستگی حاصل از افکار منفی را غیر فعال کرد. شکستن این چرخه نیاز به اجرای برنامه دقیق قبل از خواب و زمان بیدار شدن هر روز ، اجتناب از کافئین و الکل ،  سه ساعت ورزش در طول روز ، بیرون بردن هر چیز نامرتبط از اتاق خواب خود و نگه داشتن اتاق خود را در درجه حرارت مناسب دارد. شکستن چرخه اختلال خواب، آسان نخواهد بود و خیلی چیزها می تواند بی خوابی و یا شب بیدارماندن را بازگرداند ، بنابراین مهم است که یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

ورزش:

ورزش مواد شیمیایی ضد افسردگی طبیعی را در مغز شما آزاد می کند. می توانید با یک پیاده روی ساده در اطراف منزل یا رفتن به فروشگاه های محلی شروع کنید و بتدریج متناسب با نیازها و لذت بردن شما این کار را افزایش دهید. برای این کار داشتن یک همراه یا دوست و یا عضویت در گروه های ورزشی میتواند انگیزه شما را افزایش دهد. ورزش هایی مانند : کیک بوکسینگ برای تخلیه هیجانات سرکوب شده می تواند به شما کمک فراوانی دهد.

ورزش به طور منظم، راه بسیار خوبی برای ملاقات با افراد جدید و تمرکز بر روی بهبود وضع خود است . برخی از مطالعات نشان داده اند که افرادی که در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند کمتر دچارعلائم افسردگی می شوند. یک ورزش را انتخاب کنید و عضو یک تیم و یا باشگاه درمحله خود شوید و متعهد شوید که در اکثر جلسات که ممکن است، شرکت کنید.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه