خانه / روانپزشکی / افسردگی / خواب و ورزش، سرعت درمان افسردگی را افزایش می دهد !

خواب و ورزش، سرعت درمان افسردگی را افزایش می دهد !

 ورزش

بدن شما نیاز دارد به خوبی تغذیه شود، خوب استراحت کند و باارزش شمرده شود. اگر شما مراقبت از بدن خود را به غفلت بیاندازید می تواند به افسردگی منجر شود. موارد زیرهنگام تلاش برای مقابله با افسردگی اهمیت زیادی دارد:

خواب :

خواب برای بدنی سالم و متعادل ضروری است. کمبود خواب می تواند تفکر منفی را تشدید کند و به راحتی می توان چرخه معیوب خستگی حاصل از افکار منفی را غیر فعال کرد. شکستن این چرخه نیاز به اجرای برنامه دقیق قبل از خواب و زمان بیدار شدن هر روز ، اجتناب از کافئین و الکل ،  سه ساعت ورزش در طول روز ، بیرون بردن هر چیز نامرتبط از اتاق خواب خود و نگه داشتن اتاق خود را در درجه حرارت مناسب دارد. شکستن چرخه اختلال خواب، آسان نخواهد بود و خیلی چیزها می تواند بی خوابی و یا شب بیدارماندن را بازگرداند ، بنابراین مهم است که یک برنامه خواب منظم داشته باشید.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

ورزش:

مرکز فوق تخصصی منوآل تراپی، و درمان های غیر جراحی (فیزیوتراپی و توانبخشی) در تهران

برای دیدن اطلاعات تماس این مرکز فوق تخصصی اینجا کلیک کنید

ورزش مواد شیمیایی ضد افسردگی طبیعی را در مغز شما آزاد می کند. می توانید با یک پیاده روی ساده در اطراف منزل یا رفتن به فروشگاه های محلی شروع کنید و بتدریج متناسب با نیازها و لذت بردن شما این کار را افزایش دهید. برای این کار داشتن یک همراه یا دوست و یا عضویت در گروه های ورزشی میتواند انگیزه شما را افزایش دهد. ورزش هایی مانند : کیک بوکسینگ برای تخلیه هیجانات سرکوب شده می تواند به شما کمک فراوانی دهد.

ورزش به طور منظم، راه بسیار خوبی برای ملاقات با افراد جدید و تمرکز بر روی بهبود وضع خود است . برخی از مطالعات نشان داده اند که افرادی که در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند کمتر دچارعلائم افسردگی می شوند. یک ورزش را انتخاب کنید و عضو یک تیم و یا باشگاه درمحله خود شوید و متعهد شوید که در اکثر جلسات که ممکن است، شرکت کنید.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

لیزر مو

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 12 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

Enter Captcha Here : *

Reload Image

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه