خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / خمیازه بیش از حد و اضطراب و افسردگی

خمیازه بیش از حد و اضطراب و افسردگی

خمیازه بیش از حد و اضطراب و افسردگیReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Mar 21Rating:

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که علت خمیازه کشیدن های بیش از حدتان می تواند افسردگی یا اضطراب باشد؟

اگر نزد متخصص مغز و اعصاب رفته اید و چک شده اید اما همچنان مشکلتان حل نشده است، نوشتار زیر می تواند برایتان کمک کننده باشد.

وقتی سطح استرس و اضطراب ما تا مدت زمان زیادی باقی بمانند و به عبارتی مزمن شود، باعث می شود دیگر علایم ما بی قراری و سطح تنش بالا نباشد، بلکه برعکس سیستم پاراسمپاتیک ما فعال شود. این موضوع در افسردگی نیز دیده می شود، وقتی که افراد حس و حال انجام دادن کاری را ندارند!!

خمیازه بیش از حد

کم خوابی: کم خوابی در بیماران اضطرابی و افسرده ها به میزان زیادی دیده میشود. اضطرابی ها در به خواب رفتن مشکل دارند ( به علت داشتن تنش بالا و فکر کردن زیاد درباره آینده)  و افسرده ها در بیدار شدن ( یعنی بیدار می شوند اما به علت سستی و رخوت ساعت های زیادی در رختخواب می مانند و راجع به گذشته فکر می کنند). این کم خوابی منجر می شود که فرد در طول روز انرژی لازم برای فعالیت نداشته باشد و زیاد خمیازه بکشد.

نکته مهم اینجاست که افراد مضطرب در خیلی اوقات ساعات خواب و بیداری شان به هم می ریزد، یعنی شب ها که بدن باید در حالت آرامش و هنگامه فعالیت سیستم پاراسمپاتیک (سیستم آرامش) است، فرد بیدار است و چون این سیستم در آن ساعات هوشیار بوده، اگر فرد در طول روز مقدار کم خوابی اش را هم جبران کند باز هم احساس رخوت و خستگی در طول روز خواهد داشت. و این یعنی خمیازه های بیش از حد .

درمان شناختی رفتاری ،روانکاوی،بیوفیدبک، خانواده درمانی و گروه درمانی برای اختلالات اضطرابی و افسردگی، در کلینیک آلومینا انجام می شود.

 

 

فاطمه امیری فاطمه امیری – روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

51 نظر

 1. باعرض سلام واحترام خدمت شما–از سايت جامع ومفيد شما تشكر مي كنم–بنده از خرداد92 دچارچندين حملات پانيك وسپس اضطراب شديد وبيقراي بسيار آزار دهنده اي شدم-روزها به هيچ وجه نمي توانستم بخوابم وبا پرش دست وپا وحتي كمر بيدارمي شدم-تپش قلب شديدي داشتم–به روانپزشك(دكترمزدراني) مراجعه كردم. از داروهاي بوسپيراكس-كلوميپرامين-سرترالين-استفاده كردم تا 8 ماه-كم كم قرص را ترك كردم مدت 1ماهي را خوب بودم كه دوباره يك حالت بي حالي واضطراب به من دست داد-در حال حاضر اضطرابم بسيار كمتر شده-تپش قلب هم ندارم وحمله پانيك نيز نداشته ام اما بي حالم-به سختي صبح از خواب بيدار مي شوم كه باعث بروز مشكلات كاريم در اداره شده است-بسيار خميازه مي كشم وافكار منفي ازقبيل خوب نشدن ويا درمان ناپذيري اين بيماري آزارم مي دهد–دكتر براي من بوپروپيون وسرترالين وكلوميپرامين مجددا تجويز كرده-اما من نا اميدمانگار چيزي مانع احساس شادي ونشاط من هست وگاهي فكر مي كنم در حال ديوانه شدن هستم- خواهشمندم كمك وراهنمايي ام كنيد ومرا از اين حال بد نجات دهيد-ببخشيد كه طولاني شد–خدا به همه شما خير بدهد

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   نیما عزیز بهتر است در کنار درمان دارویی از روش های ویژه رواندرمانی نیز استفاده کنید. در این زمینه آقایان دکتر صلحی و دکتر قاسمی می توانند به شما در بهبود شرایط کمک کنند.
   سپاس

 2. سلام. من ۲۲ سال دارم.از زمستون سال ۹۱ بخاطر مشکلات و بحرانهای شدیدی که تو زندگیم وجود داره دچار علایم افسردگی شدم. که به مرور هم بیشتر شد و داره می شه. از اول خرداد سال ۹۲ دچار اختلال خمیازه بیش از حد شدم. که با تنگی نفس هم همراه هستش. به دکترهای مغز و اعصاب زیادی مراجعه کردم. آزمایش خون نوار مغز و ام آر آی مغز دادم که خوشبختانه هر سه تا آزمایشم خوب بود و چیز مشکوکی تو آزمایشاتم دیده نمی شد.دکتر برای من قرص فلووکسامین تجویز کردن اما اون قرصها حال من و بدتر کردن و منم از خوردنشون صرف نظر کردم. همیشه تپش قلب غیر معمولی دارم. گاهی سردردای شدید هم دارم. و…. تمام علایم افسردگی و تقریبا دارم. اما بیشتر از همه این علایم از خمیازه زیادم رنج می برم. که خوب شدن این حالت برای من تبدیل به یه آرزوی دست نیافتنی شده.. من باید چیکار کنم؟ می دونم که با مراجعه به دکترهای شما می تونم بهبود پیدا کنم.و اینکارم می کنم. اما ازتون خواهش می کنم یه جواب هرچند کوتاه اما امیدوار کننده بمن بدین. ازتون ممنون می شم.

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام روز خوش
   شما می توانید برای درمان با روش بیوفیدبک و مشاوره های رفتاریو برای بررسی های اولیه و تشخیصی به خانم عبداللهی مراجعه فرمائید.

 3. سلام،من ۵سال پیش ضربه مغزی شدم،الان وقتی پشت میز دارم درس میخونم،حالتی مثل خواب رفتن برام اتفاق میافته،انگار سرم به اطراف بیوفته.تحت نظر پزشک سیتالوپرام هم مصرف می کنم.ایا امکان داره از عوارض سیتالوپرام باشه،یا مشکل جدی تره

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   بهتر است توسط یک متخصص مغزواعصاب آشنا به اختلالات خواب ویزیت و بررسی شوید
   سپاس

 4. سلام ،٣٥سال دارم .بعد از زايمان دچار حمله پانيك شدم تا مرز خفگي .در مدت ٦سال فقط ٣بار اين حمله ها را داشتم .تقريبا ٣هفته است كه با تشديد گرما اين حملات بيشتر شده در عرض اين مدت ٥بار حمله پانيك داشتم .از رانندگي متنفر شدم .از مسير محل كار تا منزل .وبه محض بيرون رفتن به خاطر گرما تنفس برايم سخت ميشود و بدنم بي حس مي شود .قادر به زياد صحبت كردن نيستم و چون تنگي نفس مدام گريبان گيرم شده مرتب خميازه ميكشم به حدي كه فك و ريه ام درد دارد .الپرازولام ونورتوليپتلين را سه هفته است كه مصرف ميكنم .اما تاثير چنداني احساس نميكنم .خواهش ميكنم منو راهنمايي كنين

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   برای خانم دکتر محمدی یا آقای دکتر قاسمی نوبت ویزیت بگیرید.
   سپاس

 5. باسلام.خسته نباشید.بنده حدود 4ماه پیش برای مشکل افسردگی و اضطراب فراگیر به روانپزشک در شیراز مراجعه کردم. بعد از این چند ماه مصرف. چون دچار بی حوصلگی شدم خودسرانه داروها را قطع کردم. فلوکستین. ریسپریدون
  پروپرانولول. از زمانی قطع خودسرانه داروها دچار بی حوصلگی شدید. کلافگی. پرخاشگری و… شده ام. خواهش میکنم راهنمایی کنید و در صزرت امکان یک پزشک مناسب در شیراز معرفی کنید. سپاس

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   جهت کسب اطلاعات دقیقتر و اخذ نوبت ویزیت با نمایندگی ما در شیراز تماس بگیرید.
   سپاس از

 6. خیلی حالم خرابه

 7. سلام من وقتی خمیازه میکشم، خمیازه ام طولانی و همراه با تنگی نفس می شود لطفاً منو راهنمایی کنید طوری تنگی نفس میشم که انگار دارم میمیرم.
  لطفاً از طریق ایمیلم آگاهم کنید چون وقت سر زدن به سایت رو ندارم.
  متشکرم.

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   مشکل شما ممکن است به دلایل روانشناختی یا جسمانی باشد و معاینه پزشک تعیین کننده نوع اختلال و درمان است

 8. باسلام من هر چند وقت یکبار به مدت چند روزدچار تنگی نفس میشم.بطوری که باید کلی تمرکز کنم تا به همراه خمیازه نفس عمیق بکشم.دکتر رفتم نوار گرفتن و گفتن که ریه شما مشکلی نداره وآسم ندارم.گفت بیشتر مشگل اعصاب وروانه.واین داروها رو داد.کلردیازپوکساید وفلوکستین.لطفا راهنماییم کنید خیلی از این تنگی نفس و سخت نفس کشیدنم رنج میبرم تشکر

  • مرکز تحقیقات کلینیک آلومینا

   سلام
   داروهارو مصرف کنید و دوهفته صبر کنید

  • سلام ،من دقیقا مشکل شمارو دارم ،ریه قلب… تست کردم سالمه ،لطف میکنید به من از طریق ایمیل بگید که شما با این داروها جواب گرفتید یا…. ممنونم واقعا abanmusic@gmail.com

 9. با سلام و خسته نباشید خدمت شما.چندین سال است از خستگی و بی حوصلگی روزانه رنج میبرم.30 ساله هستم و خمیازه های بیش از حد باعث خجالت من در جمع میشود.بی حوصلگی ضعف بدنی خواب آلودگی مرت رنج میدهد.کم خواب نیستم زیاد هم میخوابم اما باز از کم خوابی رنج میبرم.در جایی خواندم که ممکن است سندرم خستگی مزمن باشد.لطفا مرا راهنمایی فرمایید

 10. من 28 سالمه از زمان دبیرستان دچار عدم تمرکز حواس پرتی و فراموشی بودم که تا چند ماه پیش به دکتر مراجعه کردم و تشخیص بیش فعالی دادند و بو پروپیون تجویز کردند این دارو از روز مصرف باعث بهبود علایم شد ولی از روز بیستم به بعد اثرات دارو به شدت کاهش یافت و دچار وز وز گوش شدم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   اگر 10 روز از مصرف دارو میگذرد و وزوز گوش همچنان ادامه دارد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید اما در مورد افزایش توجه و تمرکزتان میتوانید از روش های غیر دارویی مانند نوروفیدبک نیز استفاده نمائید.

 11. با سلام …
  دختری ۲۴ ساله هستم . دوران کودکی بسیار سختی داشتم .
  در نوجوانی دوبار حمله پانیک بهم دست داد که کارم به درمانگاه و سرم کشید و از اون روز تا به الان اون صحنه نفس تنگی جلوی چشامه و حالمو بد میکنه .از فضای بسته وحشت دارم از قرار گرفتن تو ماشین با دوستانم مخصوصا .. احساس تنگی نفس خیلی خفیفی چندروز یکبار یا هر ساعت یا دقیقه ای میاد و میره هیچ علائمی هم ندارم فقط همین احساس تنگی نفس …توروخدا اگه توی کرج روانشناس عالی میشناسید شماره شو بذارید برام ازتون خواهش میکنم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   متاسفانه در کرج نمایندگی نداریم اما می توانید به شعبه شادمان- ازادی ما مراجعه کنید که نزدیکتر است و از روش بیوفیدبک نیز برای تنگی نفس بهره ببرید.

 12. سلام. من مدتیست بعضی روزها یکدفعه خوابم میگیره و شروع ب خمیازه میکنم و تاشب هی خمیازه میکشم و بی حالم باید چیکار کنم.

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   پرسشنامه تست خواب موجود در سایت در قسمت تماس با ما را پاسخ دهید تا شما را در ادامه مراحل درمان راهنمایی کنیم. سپاس

 13. سلام.من چندساله که مشکل تنفس دارم
  نمیتونم نفس عمیق بکشم و مدام به دنبالش خمیازه میکشم حتی شب موقعه خواب ممکنه اینجوری بشم.موقع ورزش و کمبود اکسیژنم همین مشکلو دارم اگرم ناراحت بشم فوق العاده تشدید میشه.متخصص ریه هم رفتم گفته چیزی نیست
  خیلی کلافم چیکار باید کنم؟؟

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بهتر است برای سک متخصص اعصاب وروان خانم دکتر بنی هاشمی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 14. سلام. من حدودا دو سه سال هست که در طول روز شدیدا احساس خستگی میکنم و چشمام رو به زور میتونم باز نگه دارم به شدت هم خمیازه میکشم و زیر چشمام گود افتاده و تیره شده .با اینکه خوابم کافیه و چک اپ کاملی هم که داده بودم مشکلی نداشت ولی باز هم این مشکل ادامه داره. لطفا بگین چیکار کنم دیگه واقعا درمانده شدم

  • مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

   اگر هنوز به روانپزشک مراجعه نکرده اید خانم دکتر نیوشا محمدی در این زمینه به شما کمک می کنند. سپاس.

   • کیوان۱۲۶۳

    اگه زحمت نیست برا منم یه راه حل بگین نمیتونم کار کنم فقط خمیازه میکشم دیگه مغزم کار نمیکنه تشکر از همتون دوستان لطفا راهنماییم کنید

 15. نوشیدن مشروبات الکلی و بیتحرکی و نوشیدنی های انرژی زا یکی از علل افسردگی وتنگی نفس کشیدن است.

 16. با سلام من 25سالمه افسردگی ندارم تست ریه دادم گفتن مشکلی ندارم اما مدام در حال خمیازه و نفس عمیق کشیدنم برای خمیازم نفس کم میارم علتش چیه لطفا راهنماییم کنید دیگه کلافه شدم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   نیازبه بررسی دقیق دارید بهتراست برای جناب دکتر شیرآلی و یا دکتر هرمز پور متخصص اعصاب وروان در شعبه شریعتی و یا رسالت نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 17. با سلام.من سی و یک ساله هستم مدتیه دچار تنگی نفس شدم که همراه با خمیازه .البته تنگی نفس بیشتره نفسهام کوتاهه و عمیق نیست.البته همیشگی نیست یه زمانهایی مثل ابنکه بهم حمله میکنه و دست و پام و کم کم بدنم بی حس میشه.بعضی اوقات تا یک ساعت طول میکشه .لطفا راهنماییم کنید

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بهتراست یک متخصص اعصاب وروان شما را ویزیت کنند در این خصوص جناب دکتر شیرآلی و یا جناب دکتر شیرآلی در شعبه شریعتی می توانند به شما کمک کنند.

 18. سلام، من چند ساله که دچار اضطراب هستم بخدا خسته شدم احساس خستگی تپش قلب جدیدا هم نفسم تنگ میشه قلبم گاهی درد میکنه فکر میکنم ناراحتی قلبی دارم گاهی باز سرحال میشم موندم فقط تاثیر بدی تو زندگیم گذاشته که دارم به سمت مواد کشیده میشم واسه آرامش عصابم

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   میتوانید هم از روش درمان دارویی و هم از روش درمان غیردارویی بهره گیرید .جهت درمان دارویی خانم دکتر فرزانه و یا خانم دکتر محمدی و در حیطه درمان غیردارویی جناب دکتر محرمی در شعبه شریعتی می توانند به شما کمک کنند.

 19. سلام مدتی است که دچار نفس تنگی میشم یعنی دم خوب دارم ولی در بازدم احساس میکنم یایستی از دیافراگم بازدم بالا بیاید تا احساس راحتی کنم که این موضوع گاهی دچار مشکل میشه هر کار میکنم این بازدم از دیافراگم بالا نمیاد علتش چیه /

  • مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

   سلام
   بهتراست توسط فوق تخصص ریه خانم دکتر بشرزاد در شعبه شریعتی نوبت ویزیت تهیه فرمائید.

 20. سلام روزانه بمدت چند دفعه دچار تنگی نفس میشوم زمانیکه خمیازه میکشم راحت میشوم ونفسم براحتی میاد به متخصص وفوق تخصص ریه مراجعه کردم گفتن مشکلی نداری به متخصص مغز واعصاب مراجعه کردم برام فلوکستین وریسپریدون 1میلی نوشتن که متاسفانه بهتر نشدم باسپاس

  • دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و احترام
   در صورتیکه توسط متخصصین محترم برریی شده اید و مرتبط با مسایل روانشناختی باشد میتواند احتمال اختلال پانیک یا هراس مطرح باشد.برای کسب اطلاعات میتوانید به مقالاتی که در سایت با عناوین” درمورد اختلال هراس بیشتر بدانیم ” و حمله هراس مراجعه نمایید.درصورت نیاز به اطلاعات بیستر میتوانید به خانم دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی یا آزادی مراجعه نمایید.

 21. با سلام مدتی پیش خبر بدی شنیدم که چند شب اول از خواب میپریدم و احساس سکته کردن میکردم که پیش متخصص قلب رفتم که مشکلی نبود وبعد از ان دچار تنگی نفس شدم البته در خواب و وقتی مشغول کاری هستم احساس تنگی نفس نمیکنم

  • دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

   با سلام و حترام
   در صورتیکه توسط متخصص قلب بررسی شده اید و مورد مرتبط با اختلال جسمی یافت نشده،نیاز به ویزیت روانپزشکی وجود دارد.برای کسب اطلاعات احتملا مرتبط با مورد خود میتوانید به مقاله در مورد بیماری پانیک بیشتر بدانیم و مقالات مرتبط با اضطراب و روشهای آرام سازی مراجعه نمایید.در صورت نیاز به مشاوره میتوانید به دکتر فرزانه روانپزشک مراجعه نمایید.

 22. سلام وقتتون بخير ببخشيد احساس خفگي و كم اوردن اكسيژن ميتونه از دلايل اضطراب و افسردگي باشه ؟؟

 23. Slm bebakhshid ehsase khafegi va kam avordan oxejen (O2) mitone az dayele afsordegi va ezterab bashe ??

 24. دوستان تمام نظرات را در مورد تنگی نفس خواندم که ممکن است دلایل مختلفی از قبیل استرس،بیماری ،اعصاب و روان وقلب نامنظم،ریه وحتی معده موثر در این عارضه میباشند.طبق تجربه خودم از گیاه نعناع یک یا دو استکان عرق بیدمشک بخورید و از ورزش یوگا ونیم ساعت پیاده روی در فضایی با آلودگی کمتر هوا در ساعات کم تردد استفاده نمائید و کمتر به سوی قرص خوردن بروید مخصوصا قرصهای اعصاب وروان.

 25. سلام وقت بخیر د برج 2 امسال دچار تنگی نفس شدم که در مراجعه مکرر به پزشکان فوق تخصص ریه مشخص شد که مشکل تاحدود زیادی از ریه ها نیست ودر نهایت با مشورت پزشک سنتی وبا توضیح مسائل پیش آمده ایشان نظرشان آسیب دیدگی بصل النخاع در اثر مسمومیت دارویی میباشد که منجر به تنگی نفس شده است بنده باید چکار کنم

  • مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   با پزشک متخصص مغزواعصاب نوبت ویزیت بگیرید
   بررسی بیشتر نیاز است

 26. باسلام
  ممنون از پست خوبتون.

 27. سلام .35سال سن دارم مدت 13ساله که به تنگی نفس هنگام دم دچار هستم .که با خمیازه همراه است و چندین بار در سال منو درگیر میکنه وگاها دو ماه طول میکشه تا بهتر بشم .بارها به متخص قلب . ریه .اعصاب مراجعه کردم داروهای اعصاب و ریه و قلب زیادی امتحان کردن و استفاده کردم و هیچ نتیجه ای نگرفتم .خودم و اطرافیان به شدت در عذاب هستیم .از لحاظ سی تی اسکن ریه .نوار و اکو .اسپیرو متری . قلب سالم هستم و خلاصه علتشو پیدا نکردن .عاجزانه خواهشمندم اگر کسی به درد بنده مبتلا است و تونسته به روش خاصی نتیجه بگیره منم در جریان قرار بده و منو از این درد نجات بده .سپاسگزارم.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه