خانه / تازه های علم و تکنولوژی / خلق و خوی خوب با مصرف زیاد سیب

خلق و خوی خوب با مصرف زیاد سیب

بهبود خلق و خو با مصرف میوه و سبزی

تحقیقات جدید دانشگاه اوتاگو نشان می دهد، مصرف زیاد میوه و سبزیجات ممکن است  کمک کند  تا جوانان در زندگی روزمره ی خود آرامتر، شاداب تر،پر انرژی تر  باشند.

در مطالعه ای که به تازگی در ژورنال British Journal of Health Psychology  به چاپ رسیده است، محققان به بررسی ارتباط بین مصرف میوه و سبزی و تغییر در خلق و خوی و احساسات افراد پرداختند.

در این مطالعه 281 فرد جوان با متوسط سنی 20 سال  به صورت تصادفی انتخاب شدند.  افراد ابتدا پرسشنامه ای در مورد مشخصات فردی خود شامل سن، جنسیت، قومیت، قد و وزن خود پر کردند. افرادی که اختلالات غذا خوردن داشتند از مطالعه خارج شدند.
افراد رژیم غذایی روزانه ی خود  را برای 21 روز متوالی یادداشت کردند. در غروب هر 21 روز شرکت کنندگان به توصیف احساسات خود در آن روز پرداختند و آن را با 9 صفت مثبت و منفی در پرسشنامه ای ثبت نمودند. گزارش رژیم غذایی روزانه آنها شامل سوالاتی در مورد میزان مصرف میوه و سبزی و چند دسته از مواد غذایی ناسالم مانند بیسکوئیت، چیپس سیب زمینی، کیک و کلوچه بود.

نتایج حاصل از مطالعه نشان دهنده ارتباط قوی و مستقیم بین مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با خلق و خوی بهتر در افراد بود. در روزهایی که افراد میوه و سبزی بیشتری مصرف کرده بودند احساس آرامش  بیشتری داشتند و شاداب تر از روزهای دیگر بودند.
تجزیه و تحلیل نتایج نشان می دهدکه افراد جوان باید روزانه حدود 7-8 واحد از میوه ها و سبزیجات دریافت نمایند، یک وعده میوه و سبزی تقریباً می تواند به اندازه کف دست یک فرد ، یا نصف یک فنجان باشد. نویسنده ی این تحقیق  پیشنهاد می دهد که می توان نیمی از بشقاب غذای خود را در هر وعده ی غذایی به سبزی  و میان وعده ها را  به میوه ، نظیر سیب اختصاص داد.

منبع:
http://www.sciencedaily.com/releases/2013/01/130123195351.htm

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه