خانه / دانستنی ها / خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرمReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Nov 27Rating:
خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

قرار دادن نوزادان در یک بستر نرم خطرناک است و ممکن است باعث مرگ آنها شود. نوزادان باید روی یک سطح مجزا و یا در یک گهواره نگهداری شوند.

نوزادان تازه متولد شده باید در اتاق پدر و مادر خود بخوابند، اما روی تختی جدا از تخت والدین قرار بگیرند. خواباندن نوزاد در تخت والدین خطرناک است. به علاوه والدین هرگز نباید نوزاد را تا یک سالگی به تنهایی یا با فرد دیگری بر روی مبل، کاناپه یا تشک بادی بخوابانند. این سطوح بسیار خطرناک هستند.

سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) که مرگ بستر نیز نامیده می شود، یک مرگ ناگهانی و غیرقابل توضیح است که در بین نوزادان کمتر از یک سال رخ می دهد.

والدین معمولا با ورود نوزاد جدید به خانه دچار سردرگمی هایی می شوند، هدف این است با راهنمایی هایی ساده و روشن به این پدرها و مادرها کمک کرد.

محققان پیشنهاد می دهند برای مراقبت از نوزاد، بدون در نظر گرفتن تغذیه نوزاد و روش زایمان، بلافاصله پس از تولد حداقل به مدت یک ساعت نوزاد در آغوش مادر باشد و توسط مادر لمس شود.

گر چه سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) بین 1 ماهگی تا 4 ماهگی رخ می دهد، اما شواهد نشان داده اند که بستر نرم نوزاد این خطر را پس از 4 ماهگی نیز افزایش می دهد. بنابراین پس از تغذیه نوزاد، بلافاصله باید به گهواره یا تخت مخصوص خود منتقل شود.

در محل خواب نوزاد نباید بالش، ملحفه یا هر چیز اضافه دیگری وجود داشته باشد که ممکن است باعث بروز مشکل تنفسی کودک یا گرم شدن بیش از اندازه وی شود. اگر در حال شیر دادن به نوزاد هستید و فکر می کنید ممکن است در این حین خوابتان ببرید، بهتر است این کار را روی تخت انجام دهید و نه روی مبل یا کاناپه.

 

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی کودکان

 

جهت کسب نوبت ویزیت با ایشان در شعب تهران و کرج اینجا کلیک کنید

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - خطرات خواباندن نوزاد در بستر نرم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه