خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / خستگی دائمی و درد بدن

خستگی دائمی و درد بدن

خستگی

خستگی مزمن یک بیماری پیچیده و پر از ابهام است که معمولا با خستگی بیش از حد معمول مشخص می گردد که با خوابیدن و استراحت نیز بهبود نمی یابد. این اختلال در بسیاری موارد با درد مزمن نیز همراهی دارد.درد ممکن است در همه جای بدن خصوصا در شانه ها،لگن،زانوها و سر و صورت و گردن بیشتر باشد.علت دقیق درد در این سندرم مشخص نیست. خستگی مزمن معمولا بیش از 6 ماه و گاهی تا سالها طول می کشد.

اگر چه خستگی جسمی و روحی متفاوت هستند، این دو اغلب با هم وجود دارند . اگر یک فرد از نظر فیزیکی  بسیار خسته باشد معمولا از لحاظ ذهنی نیز خسته است. و برعکس این حالت نیز معمولا صدق می کند.

خستگی یک علامت غیر اختصاصی است و ممکن است چندین علت  برای آن وجود داشته باشد.خستگی می تواند در هرسنی دیده شود.حدود 10 ٪ از مردم در سطح جهان از خستگی مداوم رنج می برند. خستگی مداوم در زنان بیشتر از مردان دیده میشود.

علائم و نشانه های خستگی ممکن است ماهیت فیزیکی ، روانی یا عاطفی داشته باشند.

علل مطرح شده برای خستگی مزمن عبارتند از:

اختلالات خواب،کم خونی مزمن،مشکلات سیستم ایمنی بدن، کمبودهای تغذیه ای،عفونت ویروسی،فشار خون پایین و…

گزینه های درمانی ADHD

 درمان های خستگی مزمن:

درمان های خانگی خستگی مزمن (اینجا کلیک کنید)

درمان های دارویی (این درمان در کلینیک آلومینا در دسترس است)

درمان های روانشناختی + بیوفیدبک (این درمان در کلینیک آلومینا در دسترس است)

درمان اختصاصی خستگی مزمن با روشهای دارویی و غیردارویی در کلینیک آلومینا انجام می شود.

سایت کلینیک آلومینا معتبرترین و فعال ترین سایت اطلاعات پزشکی مغز و اعصاب و روان به زبان فارسی است.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه